ekologiczne środki czystości sklep

Jeszcze kilka lat temu ekologiczne środki czystości wydawały się być wymysłem, czyimś dziwnym kaprysem. Były trudnodostępne, bardzo drogie, a dowiedzieć się o nich można było tylko od znajomych, którzy są „eko”.


W ciągu ostatnich kilku lat w sposobie myślenia sporej części społeczeństwa coś się stopniowo zmieniało. Najpierw supermarkety spożywcze były coraz lepiej wyposażane w ekologiczną żywność. Zaczęto otwierać bary slow food, ze szkolnych stołówek zniknęły chipsy. Artyści i celebryci głośno mówili o tym, że owoce i warzywa kupują na sprawdzonych bazarkach. Słowem – bycie „eko” stało się nie tylko chwilową modą, ale stylem życia, do którego przekonuje się coraz więcej osób.


Jak wiadomo, styl życia to nie tylko sposób odżywiania się i używanie kosmetyków naturalnych. To coraz częściej również sposób, w jaki funkcjonujemy w domu – a w domu przecież między innymi sprzątamy. Wiemy też, że wszelkiego rodzaju środki czystości to nic innego niż mieszanka silnie działających, chemicznych substancji. Nie bez powodu zaleca się korzystanie z nich w ochronnych rękawiczkach. A jeśli mogą drażniąco wpływać na skórę (i drogi oddechowe!), to drażniąco wpływają również na całe nasze otoczenie.

Alternatywa: ekosprzątanie

Na szczęście naprzeciw chemicznym środkom czystości bazującym na mocnych detergentach wychodzą zwolennicy bycia eko. Coraz częściej sklepy z kosmetykami naturalnymi i supermarkety wprowadzają do swojego asortymentu ekologiczne, biodegradowalne środki czystości, dzięki którym sprzątanie w domu będzie ekologiczne. Wszystko z korzyścią nie tylko dla naszego zdrowia, ale całego środowiska.


Ekologiczne środki czystości można dostać zarówno w sklepach stacjonarnych z kosmetykami naturalnymi, jak i na stoiskach ekologicznych w supermarketach. Jednak wciąż najszerszą ofertę tego typu produktów można znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce interesujące nas hasło, aby wyskoczyły propozycje sklepów, w których możemy zaopatrzyć się w ekologiczne produkty do prania, mycia naczyń oraz sprzątania kuchni i łazienki.


Sklepy ekologiczne oferują między innymi proszki i żele do prania, odplamiacze, płyny zmiękczające, płyny do czyszczenia (np. do czyszczenia różnych typów powierzchni – podłóg, płytek, paneli), płyny do czyszczenia WC, sprzętów kuchennych, powierzchni łazienkowych itd.

ziuz 19.02.2015
Super
Świetny płyn do mycia naczyć i owoców. Delikatnie się pieni. Usuwa brud i tłuszcz bez problemów, a przy tym nie zanieczyszcza jakimiś świństwami środowiska. Mamy tez pewność, że nawet niedokładnie spłukany nas nie otruje. No i pozwala na porządne umycie warzyw i owoców, co jest ważne zwłaszcza, gdy jemy je na surowo. Polecam.