ekologiczne płyny do czyszczenia

W każdym domu znajduje się co najmniej kilka butelek z różnego rodzaju płynami do czyszczenia. Jeśli są to produkty ekologiczne, to świetnie. Jednak wciąż prym wiodą środki o wysokiej zawartości szkodliwych substancji, w tym silnych chemicznych detergentów, środków konserwujących lub nadających odpowiedni zapach i konsystencję.

 

Nie bez powodu zaleca się używanie płynów do czyszczenia w ochronnych rękawiczkach. Często małym druczkiem na etykietach tych produktów są zapisane ostrzeżenia, aby nie mieszać danego płynu z innym środkiem, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, do czego może to doprowadzić. A doprowadzić może do silnego podrażnienia dróg oddechowych w wyniku wdychania zabójczej mieszanki chemikaliów, które w konsekwencji może spowodować nawet śmierć poprzez uduszenie.


Celem tego tekstu nie jest straszenie przed nieodpowiedzialnym używaniem chemicznych płynów do czyszczenia, ale zwrócenie uwagi na to, że istnieją łagodniejsze środki czyszczące, bardziej przyjazne środowisku i naszemu zdrowiu. Ekologiczne środki do czyszczenia są doskonałą alternatywą dla popularnych, bazujących na silnych chemikaliach produktów, wywierających szkodliwy wpływ zarówno na środowisko, jak i na zdrowie osoby, która ich używa. Produkty te nie są testowane na zwierzętach i są biodegradowalne. Dostaniemy je w sklepach promujących zdrowy styl życia.

Wśród eko-płynów do czyszczenia znajdziemy między innymi:

  • płyny do czyszczenia kuchni – bez szkodliwego chloru, barwników i konserwantów. Oparte są na naturalnych kwasach owocowych, usuwających zabrudzenia z powierzchni blatów, szafek, kuchenek i innych sprzętów kuchennych oraz umywalek
  • płyny do czyszczenia łazienki – usuwające zabrudzenia z toalet, wanien, umywalek, kabin prysznicowych itd.
  • płyny do czyszczenia WC – są to swego rodzaju płyny do „zadań specjalnych”, bo właśnie w muszli klozetowej zbiera się najwięcej bakterii, zabrudzeń oraz nieprzyjemny zapach. Stąd właśnie popularne płyny do WC są bardzo silnie skoncentrowane i żrące, dlatego należy bezwzględnie unikać ich kontaktu ze skórą i pod żadnym pozorem nie wdychać. Ekologiczne płyny do czyszczenia WC są dużo bardziej łagodne, choć także skuteczne. Usuwają kamień, bakterie i inne zanieczyszczenia, pozostawiając świeży zapach, a ich wpływ na środowisko naturalne jest zredukowany do minimum.
Gonia 21.12.2016
Płyn uniwersalny Francuska Lawenda 750 ml
Płyn uniwersalny Francuska Lawenda jest świetny. Bardzo ładnie, delikatnie pachnie i wyjątkowo dobrze się pieni, dzięki czemu jest wydajny. Płyn dobrze czyści wszystkie powierzchnie. Opakowanie jest bardzo poręczne, dobrze się go używa. Jestem z niego bardzo zadowolona i nie waham się polecić każdemu.