krem do suchych dłoni

Wypielęgnowane dłonie to wizytówka zadbanej kobiety. Czasem jednak zapomina się o regularnym kremowaniu, a tego skóra dłoni bardzo nie lubi.


Szczególnie zimą, wystarczy na dzień czy dwa odstawić krem do rąk na półkę, aby prawie natychmiast zauważyć zmiany na dłoniach: zaczerwienienie, suchość, szorstkość, pęknięcia skóry. Jest to nieestetyczne, ale również bolesne. Pękająca skóra piecze, dłonie są napięte i niemiłe w dotyku. Te objawy może nasilać mycie naczyń w twardej wodzie i przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.


Aby zapobiec pierzchnięciu dłoni, przez cały rok warto używać lekkiego kremu do rąk. Jednak w przypadku bardzo suchych i podrażnionych dłoni taki krem może okazać się niewystarczający. Szybko się wchłonie, a po kilku minutach nie będziemy pamiętać, że w ogóle go wklepywałyśmy.     Mając suche i popękane dłonie, należy uważać na kremy zawierające syntetyczne barwniki i substancje zapachowe, które mogą jeszcze bardziej podrażniać skórę, która i tak już nie jest w najlepszym stanie.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się w kierunku naturalnych składników.

Aby uzmysłowić sobie, jak bardzo popękana i podrażniona może być skóra dłoni, wystarczy spojrzeć na ręce osoby grającej na afrykańskich bębnach djembe. Ich wewnętrzna strona dłoni i palców jest bardzo sucha, popękana i twarda. Jest to na tyle bolesne, że bębniarze nieraz muszą zaklejać dłonie specjalnymi plastrami. Oprócz tego, do nawilżania skóry używają naturalnego masła karite. Każda osoba borykająca się z przesuszonymi dłońmi może brać przykład z tych muzyków. Masło karite jest tłuszczem roślinnym, prawdziwą bombą witaminową regenerującą suchą skórę, działającą nawilżająco i natłuszczająco. Masło można nabyć jako samodzielny kosmetyk, ale jest także częstym składnikiem kremów do suchych dłoni.


Oprócz tego, krem do suchych dłoni powinien zawierać naturalne oleje, szczególnie cenne są: arganowy, migdałowy, oliwę z oliwek, olej z pestek winogron, olej jojoba lub olej sojowy. Są one bogatym źródłem witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Opóźniają proces starzenia się skóry oraz chronią przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, na przykład promieniowania ultrafioletowego. Ich zawartość w kremie do suchych dłoni głęboko zregeneruje skórę, odżywiając ją i nawilżając oraz przyspieszając proces gojenia się drobnych ran.