sposoby na potliwość

Intensywność potliwości każdego człowieka jest różna i zależy od wielu czynników. Istotną rolę spełniają predyspozycje genetyczne, niemniej jednak na to, jak bardzo się pocimy, ma wpływ także aktywność fizyczna, stresujące sytuacje, przechodzenie niektórych chorób, zaburzona gospodarka hormonalna związana z okresem dojrzewania, ciążą bądź menopauzą. Łatwo też zauważyć, że w lecie pocimy się bardziej niż w ciągu innych pór roku. Jest to związane z naturalnym procesem schładzania organizmu podczas wysokiej temperatury zewnętrznej. Niezależnie od przyczyny pocenia, walczyć z nim można poprzez stosowanie dezodorantów i antyperspirantów.


Zdarza się jednak, że kosmetyki ogólnie dostępne w drogeriach, mimo że systematycznie stosowane, oraz, rzecz jasna, towarzyszące codziennej odpowiedniej higienie, są niewystarczające. Mokre plamy na ubraniach wciąż się pojawiają, a przykry zapach doskwiera tak, że najchętniej chcielibyśmy się gdzieś schować. Należy wtedy rozpocząć nieco bardziej intensywną walkę z potliwością. Jeśli dezodorant okazuje się nieskuteczny, warto wykorzystać inne sposoby na potliwość, aby uniknąć kolejnych krępujących sytuacji.

Sposoby na potliwość

  • tam, gdzie nie sprawdza się dezodorant, tam zadziała antyperspirant. Dezodoranty ograniczają rozwój bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach, jednak nie zmniejszają ilości wydzielanego potu. Zazwyczaj zawierają substancje zapachowe, niwelujące zapach potu. Jeśli skarżysz się na nadmierną potliwość, stosuj antyperspiranty. Na początku sięgnij po te dostępne we wszystkich drogeriach. Jeśli i one okażą się niewystarczające, wybierz się do apteki po antyperspirant leczniczy o silniejszym działaniu. Antyperspiranty lecznicze zawierają wysokie stężenia soli glinu, dzięki czemu częściowo zamykają na jakiś czas gruczoły potowe, niwelując wydzielanie potu. Ich stosowanie pozwala na pozbycie się zarówno nieprzyjemnego zapachu, jak i nieestetycznych, mokrych plam.
  • Zwracaj uwagę na prawidłowy sposób odżywiania się. Wszelkie pikantne potrawy i ostre przyprawy wzmagają potliwość. Przyczyną nadmiernej potliwości może być również spożywanie alkoholu, picie dużej ilości mocnej herbaty i kawy. Jeśli doskwiera ci potliwość, zrezygnuj z nich.
  • Noś ubrania z naturalnych tkanin. Syntetyczne włókna wzmagają potliwość.
sowa7 19.11.2014
dobry produkt
Dezodorant skutecznie chroni przed nadmierną potliwością. Co prawda nie zapewnia świeżości przez cały dzień ani przy dużych wysiłkach fizycznych tak, jak klasyczne drogeryjne antyperspiranty, ale jak na tak przyjazny skład radzi sobie całkiem dobrze. W dni spokojne daje radę przez cały dzień.Trochę drażni mnie zapach - myślałam że będzie pachniał drzewem herbacianym, tymczasem zapach jest trochę sztuczny, męczący, mydlany. Nie zauważyłam, aby zostawiał plamy na czarnych ubraniach, a to niewątpliwie duży plus.

Dezodorant Ałun 120g

[Nr kat. APP-008]
ruda555 02.10.2014
Dezodorant Ałun
Od dawna zamierzałam go kupić i jestem bardzo zadowolona. Moje podrażnione depilacją nogi zaczynają coraz lepiej wyglądać, nie ma pieczenia, nie pojawiają się krostki. Bardzo dobrze tamuje krwawienie, jest też świetnym niedrażniącym antyperspirantem. Cena w porównaniu z jakością i wydajnością jest bardzo atrakcyjna.

Dezodorant Ałun 120g

[Nr kat. APP-008]
Anna 03.09.2015
Pozytywnie zaskoczona
Testowałam ten dezodorant cały dzień - w upale, na siłowni i w biegu i pozytywnie mnie zaskoczył. Pachy są suche, nie czuć przykrego zapachu, właściwie nie czuć nic. Będę testować dalej, ale już czuję, że stanie się on moim najlepszym antyperspirantem. Na pewno zamówię go w przyszłości, polecam serdecznie!

Dezodorant Ałun 60g

[Nr kat. APP-038]
teasty 20.11.2014
Super
Dezodorant spełnia swoje zadanie. Zapach potu zniwelowany nawet po długim i męczącym dniu. Łatwa aplikacja. Polecam