sposoby na nadmierną potliwość

Ilość wydzielanego przez każdego człowieka potu jest różna. Jednym wystarczy stosowanie dezodorantów, inni nie mogą się obejść bez antyperspirantu, dla jeszcze innych nawet antyperspirant okazuje się niewystarczająco skuteczny. To, jak mocno się pocimy, zależy zarówno od predyspozycji genetycznych, ale także od innych czynników, takich jak zwiększony wysiłek fizyczny, stresowe nagłe sytuacje bądź życie w ciągłym stresie, choroby czy zmiany hormonalne spowodowane dojrzewaniem, menopauzą lub ciążą.

 

Istotnym czynnikiem wpływającym na ilość wydzielanego przez człowieka potu jest także klimat – jeśli temperatura otaczającego nas powietrza jest wysoka, organizm w naturalny sposób musi się chłodzić, czego wynikiem jest właśnie pocenie się.

 

Co robić, jeśli przestrzeganie higieny i stosowanie dezodorantów okazuje się nieskuteczne, a na co dzień doskwiera nam przykry zapach i mokre plamy na ubraniach? Jak poskromić nadmierną potliwość, która potrafi wpłynąć bardzo negatywnie na życie i przysporzyć krępujących sytuacji?

Sposoby na nadmierną potliwość

  • Zamiast dezodorantu, sięgnij po antyperspirant. Działanie dezodorantu ogranicza się do hamowania albo spowalniania rozwoju bakterii, które odpowiedzialne są za przykry zapach, jednak nie ma wiele wspólnego ze zmniejszaniem ilości wydzielanego potu. Zazwyczaj zawiera substancje zapachowe, które mają zniwelować zapach potu. Jeśli skarżysz się na nadmierną potliwość, zacznij stosować antyperspiranty, te dostępne we wszystkich drogeriach, lub te o silniejszym działaniu, typowo lecznicze i powstrzymujące nadmierną potliwość, które można zakupić w aptekach. Antyperspiranty, dzięki zawartości soli glinu, oddziałują na gruczoły potowe, częściowo zamykając je na jakiś czas, a co za tym idzie, niwelując wydzielanie potu. Dzięki nim można się pozbyć zarówno nieprzyjemnego zapachu, jak i mokrych plam.
  • Uważaj na to, co jesz i pijesz. Pamiętaj, że pikantne potrawy i ostre przyprawy, takie jak chili, wzmagają pocenie się. Ataki nadmiernej potliwości mogą być także związane ze spożyciem alkoholu, dużej ilości mocnej herbaty czy kawy. Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość, ogranicz je.
  • Noś ubrania z naturalnych tkanin. Wystrzegaj się syntetycznych włókien, wybieraj ubrania bawełniane, a dostrzeżesz, że to, co nosisz, ma wpływ na to, jak bardzo się pocisz.

Dezodorant Ałun 120g

[Nr kat. APP-008]
Katarzyna 20.08.2014
Świetny produkt
Kupiłam ten produkt, ponieważ zależało mi na naturalnym antyperspirancie. Nie zawiodłam się, dezodorant świetnie się sprawdza. Zapomniałam co to nieprzyjemny zapach pod pachami. Co więcej, rzeczywiście tamuje krwawienie, jak przyłoży się go w krwawiące miejsce. Zdecydowanie polecam (cena jest naprawdę atrakcyjna zwłaszcza w promocji, bo mam przeczucie że produkt wystarczy mi na długo).
paulina.luka 06.07.2014
TAK!
Jako wcześniejsza użytkowniczka Crystala, który musiałam aplikować sto razy dziennie ze względu na dużą aktywność fizyczną (mimo że nie jestem osobą bardzo pocącą się) postanowiłam spróbować innego naturalnego antyperspirantu. Strzał w dziesiątkę. Wystarczy aplikacja dwa razy dziennie (Podkreślam jeszcze raz że ćwiczę :)) Neutralny acz przyjemny zapach. Nie zostawia białych plam.

Dezodorant Ałun 60g

[Nr kat. APP-038]
Anna 25.02.2016
Pozytywnie
Obecnie w zimowym okresie dobrze się sprawdza. Tak jak w opisie produkt jest bezzapachowy, nie zostawia śladów na ubraniach. Co prawda nie hamuje pocenia, ale niweluje nieprzyjemny zapach - zobaczymy, czy latem to działanie będzie równie skuteczne. Dużym plusem jest brak chemii w kosmetyku.