dezodorant antyperspirant

Dezodorant antyperspirant to kosmetyk, bez którego wiele kobiet nie może się obejść, zarówno latem, kiedy pocimy się więcej, ale również w ciągu całego roku. Ich używanie wydaje się niezbędne w sytuacjach stresowych oraz przy zwiększonym wysiłku fizycznym, a także zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy wzmożonej ochrony przeciw poceniu.

Dezodorant antyperspirant – zalety i wady

Antyperspirant nie tylko niweluje nieprzyjemny zapach potu, który jest wynikiem rozmnażania bakterii, ale także hamuje jego wydzielanie. Jak wiadomo, wydzielanie potu jest naturalnym odruchem organizmu, może nieco krępującym, ale zupełnie normalnym. Idąc tym tropem, hamowanie wydzielania potu pod pachami jest działaniem dość niezgodnym z mechanizmami organizmu. Stąd właśnie dezodorant antyperspirant, mimo zalety, jaką jest bez wątpienia skuteczne powstrzymanie pocenia się, ma także minusy: zawiera silnie działające substancje chemiczne, które to pocenie powstrzymują. Wymienić można choćby chlorek aluminium, glikol propylenowy oraz alkohol. W związku z tym antyperspirant może podrażniać delikatną skórę pod pachami, szczególnie, jeśli jest świeżo po depilacji. Oprócz tego zatyka pory.


Mimo to wydaje się, że mało kto wybiera dezodoranty o składnikach pochodzenia naturalnego, które są dużo bardziej przyjazne dla skóry. Być może wynika to z niedostatecznej wiedzy, że istnieją rośliny o właściwościach antybakteryjnych, które niwelują przykry zapach potu. Zanim sięgniemy po kolejny, przeładowany chemią dezodorant antyperspirant, warto zaznajomić się z listą składników, które może zawierać naturalny dezodorant. Co ważne, tego typu kosmetyk nie wykorzystuje surowców pochodzenia zwierzęcego.

Przykry zapach – naturalnie usunięty!

Naturalny dezodorant zawiera łagodne składniki, które mają właściwości odświeżające. Może to być między innymi wyciąg z drzewa herbacianego, włókna bambusowe, ekstrakt z rokitnika i miąższ z liści aloesu. Dodatkowymi, pielęgnującymi delikatną skórę pod pachami składnikami mogą być miód, ekstrakt z pomarańczy lub ekstrakt z nagietka. Innym, całkowicie naturalnym składnikiem występującym w dezodorantach, jest ałun – minerał niedopuszczający do rozmnażania się bakterii i działający ściągająco i leczniczo na podrażnioną goleniem skórę.

Dezodorant Ałun 120g

[Nr kat. APP-008]
lenna 09.04.2013
Genialny pogromca zapachów.
Od lat męczę się z ogólna nadpotliwością i jej efektami w postaci nieprzyjemnych zapachów, które po kąpieli dosyć szybko się u mnie pojawiają. Przetestowałam już wiele specyfików ale nigdy nie było takiego OH! Kupiłam przez przypadek ten dezodorant i jestem w szoku. Smaruje go rano zaraz po kąpieli pachy, stopy, zgięcia kolan, pod biustem czasami machnę całe ciało, a co! Nie eliminuje on całkowicie pocenia, ale znacznie zmniejszył a co najważniejsze zapachów brak a na tym mi najbardziej zależało! Po całym dniu, w tym wieczornym 40 minutowym treningu wącham się i nic nie czuję, wącham się jeszcze rano po 30 minutowych ćwiczeniach na orbitreku i dalej nic. Razem ze mną zaczęła używać go moja mama uczulona na dezodoranty i co? Nic ja nie swędzi! Śmiejemy się po łokcie próbując wywąchać coś nieprzyjemnego z naszych całodniowych skarpetek :) Obie nie możemy uwierzyć, że po tylu latach męki tak prosty minerał działa cuda. Polecam wszystkim z całego serca wypróbowanie ałunu. Nie dość że śmiesznie tani to jeszcze tak skuteczny. Ja kupiłam w sklepie stacjonarnym Ałun o zapachu różanym i ten delikatny zapach utrzymuje się naprawdę długo i nie uczula.

Dezodorant Ałun 120g

[Nr kat. APP-008]
Anna 14.08.2014
dezodorant Ałun
znakomity takiego dezodorantu od dłuższego czasu poszukiwałam.