antyperspirant w sztyfcie

Antyperspirant to kosmetyk, bez którego nie można się obejść. Jest szczególnie przydatny latem oraz w każdej sytuacji stresowej oraz wymagającej zwiększonego wysiłku fizycznego, niemniej jednak warto go używać przez cały rok.


Do wyboru mamy antyperspiranty w sztyfcie, w kulce i w sprayu. Dezodoranty w sprayu wydają się być najbardziej „suche”, dezodoranty w sztyfcie – nieco bardziej kremowe, a w kulce – lejące. Niezależnie od tego, jaki rodzaj antyperspirantu wybierzemy, ma on za zadanie hamować wydzielanie potu oraz nie dopuszczać do rozwoju bakterii, których pojawienie się skutkuje przykrym zapachem.

W kosmetyce naturalnej w antyperspirantach nie stosuje się składników pochodzenia zwierzęcego (ukłon w stronę wegan), skupia się na wykorzystywaniu przeciwbakteryjnych właściwości posiadanych przez wiele roślin. Jest to o tyle dobra zaleta, że dzięki temu antyperspirant w sztyfcie czy w kulce nie jest naładowany chemią, która może podrażniać delikatną skórę pod pachami oraz powodować pieczenie świeżo wydepilowanej skóry. W dezodorantach naturalnych wykorzystuje się wyciągi z roślin, między innymi takich jak nagietek, rokitnik, pomarańcza, aloes, drzewo herbaciane, które nie tylko działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, ale również nadają odświeżający zapach.

Ałun – dezodorant w sztyfcie sam w sobie

Ciekawostką jest, że antyperspirant w sztyfcie może być skuteczny, nawet jeśli ma listę składników ograniczoną do zupełnego minimum: zaczynającą się i kończącą na pewnym minerale, który słynie z właściwości przeciwgrzybicznych i antybakteryjnych. Mowa o ałunie (Potassium Alun), którego właściwości dezodorujące znane są na całym świecie. Taki antyperspirant w sztyfcie może być stosowany nawet na podrażnioną skórę, ponieważ ma właściwości ściągające i łagodzące, jest hipoalergiczny i z powodzeniem może być stosowany przez osoby mające wrażliwą skórę. Oprócz możliwości dezynfekujących, kolejną zaletą dezodorantu z ałunu jest fakt, że nie zatyka on porów, a także nie pozostawia białych śladów na ubraniach.

Antyperspirant w sztyfcie sprawdzi się także w podróży – zawiera niewiele miejsca i często jest lżejszy niż dezodoranty w sprayu i w kulce. Za jego wyborem przemawia też fakt, że ze względu na konsystencję, nie trzeba czekać aż wyschnie, jak to bywa w przypadku dezodorantów w kulce.

Dezodorant Ałun 60g

[Nr kat. APP-038]
Gonic 27.09.2014
Miła niespodzianka
Dezodorant kupiłam na próbę i tak naprawdę to nie wierzyłam w jego skuteczność. I tu miłe zaskoczenie, gdyż spisuje się nie gorzej od dezodorantów zakupionych w drogerii. Nie jest może najlepszym wyborem na temperatury 35+ (nie jest to przecież antyperspirant), ale z powodzeniem spełni swoją rolę w niższych temperaturach. Jedny minus - zostawia niewielkie ślady na ubraniach.

Dezodorant Ałun 60g

[Nr kat. APP-038]
trichinella 05.11.2014
Bez zarzutu
Cieszę się, że udało mi się w końcu znaleźć stuprocentowo naturalny dezodorant. Ałun (czyli glin) działa bardzo skutecznie, zgodnie z opisem. Jest całkowicie bezzapachowy oraz skutecznie eliminuje zapach potu, o wiele efektywniej niż konwencjonalne dezodoranty zapachowe. Jest łagodny dla skóry, stosowałam bezpośrednio po depilacji bez żadnych komplikacji.
e.jakubowska 01.08.2014
Dezodorant w sztyfcie - Drzewko Herbaciane
Dezodorant nie zawiera przede wszystkim aluminium! szczególnie na to zwracałam uwagę przy zakupie antyperspirantu. Bardzo ładnie pachnie i nie powoduje pocenia, ani brzydkiego zapachu!! Jest super, utrzymuje się przez cały dzień! Na pewno jeszcze nie jeden raz go kupię!! Polecam produkty tej firmy, bo już nie raz przekonałam się, iż sprawdzają się w 100%.