antyperspirant leczniczy

Pocenie się to zupełnie normalny odruch organizmu, który jednak z chęcią ograniczylibyśmy do minimum. Przykry zapach i nieestetyczne plamy na ubraniach są dość krępujące. Do ochrony przeciw poceniu służą dezodoranty i antyperspiranty. Te pierwsze eliminują rozwój bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach, te drugie ograniczają także ilość wydzielanego potu. Jednak są przypadki, kiedy nawet antyperspirant staje się niewystarczający, a nadmierna potliwość wzbudza wstyd, kompleksy i ograniczenie kontaktów towarzyskich. Wzmożone pocenie się jest normalne podczas sytuacji stresowych (wtedy pocą się nadmiernie także dłonie) oraz w chwilach zwiększonego wysiłku fizycznego. Co jednak robić, kiedy ta zbyt mocna potliwość towarzyszy nam na co dzień, mimo stosowania antyperspirantów i dbania o higienę?


Tam, gdzie nie daje rady zwykły antyperspirant, tam niezbędny okazać się może antyperspirant leczniczy. Lecznicze antyperspiranty można dostać w aptekach. Działają silniej niż zwykłe antyperspiranty, dlatego trzeba się liczyć z tym, że oprócz zapewnionej skuteczności, mogą wywołać skutki uboczne w postaci piekącej czy swędzącej skóry pod pachami (zwykle nie powinno się ich używać na świeżo ogoloną skórę), nieuniknione może być też odbarwienie ubrań. Jednak jeśli w zamian za to możemy uzyskać długotrwałą świeżość, to bez wątpienia – warto.

Antyperspirant leczniczy – skąd jego skuteczność?

Swoją skuteczność antyperspirant leczniczy zawdzięczać może chlorkowi glinu. Działanie takiego antyperspirantu polega na czasowym zablokowaniu przewodów potowych. Stężenie chlorku glinu waha się od 10 do 20 % i świadczy o rzeczywistej skuteczności preparatu. Zazwyczaj stosuje się go na noc, aby głębiej wniknął w skórę i działał intensywniej przez kolejny dzień bądź nawet kilka dni. Podczas stosowania leczniczego dezodorantu, nie trzeba stosować już dodatkowo innych produktów przeciw poceniu, nawet wtedy, kiedy antyperspirant leczniczy stosuje się co kilka dni. Ze względu na zawartość alkoholu, antyperspirant leczniczy może wysuczać delikatną skórę, dlatego warto ją nawilżać kremami.

Jeśli nie zauważasz u siebie nadmiernej potliwości, nie stosuj na siłę antyperspirantów leczniczych.  Jeśli jednak pocenie utrudnia ci życie i wpędza w krępujące sytuacje, antyperspirant leczniczy będzie dla ciebie odpowiedni.

Istnieją dezodoranty, które choć nie mają tak intensywnego działania, działają jednak kojąco na bardzo wrażliwą skórę pod pachami oraz ograniczają pocenie. Tak działa naturalny minerał - Ałun - który łagodzi podrażnienia nawet po goleniu, przyspiesza tamowanie krwi w wyniku zacięcia oraz koi zaczerwienioną skórę.

Dezodorant Ałun 60g

[Nr kat. APP-038]
Monika 03.02.2015
Dezodorant Ałun
Dezodorant Ałun potasowy chodził za mną od dawna. Postanowiłam go w końcu zamówić. Dezodorant ma formę kryształu który przed użyciem spłukuje się wodą a następnie pociera skórę. Używam go od kilku dni i jestem bardzo zadowolona, pot nie ma żadnego zapachu, nic a nic nie czuć spod pachy. Dezodorant jest bezzapachowy.
prfarm 07.05.2018
BIO FOR MEN - dezodorant roll-on dla mężczyzn 50 ml
Jako alergik , którego wszystko podrażnia , spróbowałam męskiej odmiany dezodorantu i pięknie się sprawdza , zapach delikatny i...wcale nie męski..