zestaw do depilacji woskiem

Depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów kosmetycznych, jednak dzięki swojej skuteczności jest chętnie wybieraną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala na cieszenie się gładką skórą przez długi czas, a obszary ciała, które można depilować woskiem, to nie tylko nogi, ale także okolice bikini, pachy, twarz, a nawet ręce czy plecy. Ten specyfik ma szerokie zastosowanie; zabieg depilacji woskiem można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu.

 

Zarówno popularne firmy kosmetyczne, jak i te bardziej niszowe, zajmujące się kosmetyką naturalną, mają w swojej ofercie różnego rodzaju woski. Zależnie od tego, do jakich obszarów ciała przeznaczony jest wosk (np. wrażliwych i małych powierzchni ciała, jak pachy, bikini i twarz lub do większych powierzchni, przede wszystkim nóg), wosk może różnić się formułą. Receptura niektórych wosków oparta jest na przykład na naturalnej żywicy z sosny, która ma działanie łagodzące i nawilżające.

 

Ponadto, wosk może być wzbogacony w naturalne oleje, między innymi rycynowy i słonecznikowy, jak również w wosk pszczeli, pozyskiwany z plastrów woskowych wytwarzanych przez pszczoły - przykładem Wosk pszczeli Royale do depilacji obszarów wrażliwych. Im więcej takich naturalnych dodatków, tym silniejsze właściwości kojące będzie posiadał wosk.


Jeśli preferujemy depilację w domu, bez trudu znajdziemy w sklepach wosk.  Aby jednak zabieg okazał się jak najbardziej profesjonalny, warto zaopatrzyć się w zestaw do depilacji woskiem.

Zestaw do depilacji woskiem zawiera zazwyczaj woski, a oprócz tego również specjalne paski oraz kosmetyki przydatne po zabiegu depilacji, zwykle są to kremy lub chusteczki po depilacji, na tyle łagodne, aby nie podrażniały skóry (muszą być pozbawione silnych alkoholi, syntetycznych substancji nadających barwę i zapach itd.). Ponadto, zestaw do depilacji woskiem często zawiera specjalny podgrzewacz do wosku, dzięki któremu nie musimy podgrzewać wosku w mikrofali czy w kąpieli wodnej – jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Podgrzewacze do wosku zwykle są na tyle uniwersalne, że można w nich podgrzewać woski proponowane przez wszystkie firmy kosmetyczne.

 

Warto pamiętać, aby dzień przed depilacją wykonać peeling, w celu usunięcia martwego naskórka, co zapobiegnie wrastaniu włosków po depilacji. Nie powinno się również smarować skóry balsamami przed zabiegiem, a po zabiegu – eksponować jej na słońce.