plastry z woskiem do depilacji

Plastry z woskiem do depilacji służą do usuwania włosków na zimno i są gotowe do użycia właśnie w postaci plastrów. Dzień przed planowanym zabiegiem depilacji, warto wykonać gruboziarnisty peeling, który usunie martwy naskórek, dzięki czemu zniweluje się ryzyko ewentualnego wrastania włosków kilka dni później. Przystępując do depilacji, plastry najpierw ogrzewa się między dłońmi, następnie oddziela jeden od drugiego i aplikuje na wybraną partię ciała zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po chwili zdecydowanym ruchem odklejamy plaster od skóry w kierunku przeciwnym do rosnących włosków.


Jako że zabieg depilacji woskiem sam w sobie jest nieco bolesny, warto sięgać po plastry, które dodatkowo nie podrażnią i tak już narażonej na ból skóry. Najlepiej sięgać po te o delikatnej, hipoalergicznej formule, pozbawionej silnie działających składników chemicznych. Przed zakupem plastrów z woskiem do depilacji zapoznajmy się zatem z listą składników. Zrezygnujmy z tych, w których pełno jest parabenów oraz syntetycznych substancji zapachowych i barwiących. Sięgajmy po plastry o możliwie jak najbardziej naturalnym składzie, na przykład plastry Acorelle z woskiem pszczelim, który odżywia i chroni skórę. Inną rośliną, której ekstrakt sprawi, że plastry nie będą drażniły, jest aloes. Wyciąg z aloesu działa nawilżająco i jest szeroko stosowany w kosmetykach do pielęgnacji. Cennym uzupełnieniem listy składników wosku są także naturalne oleje, np. olej rycynowy i arganowy. Plastry pozbawione szkodliwych substancji wyeliminują ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

 

Opakowanie plastrów z woskiem do depilacji może zawierać także oliwkę lub olejek do pielęgnacji świeżo depilowanej skóry. Jest to o tyle ważne, ponieważ zaraz po depilacji nie powinno nakładać się na skórę balsamów i kremów, a kosmetyk o specjalnej recepturze złagodzi ewentualne podrażnienia. Warto też pamiętać, że depilowanej powierzchni skóry nie wolno wystawiać na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego.