pasta cukrowa sklep

Depilacja pastą cukrową znana jest kobietom Wschodu od wieków, mimo że depilacja to ponoć wymysł XX wieku.  Jednak już od dawna stosują ją Arabki, nazywając pastę cukrową do depilacji terminem halaweh. Jest to całkowicie naturalna metoda usuwania zbędnego owłosienia, dlatego zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, zapewne również ze względu na to, że pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas.


Pasta cukrowa to kosmetyk składający się z trzech głównych składników: cukru, wody i kwasu cytrynowego. Z ich połączenia uzyskuje się pastę, która skutecznie usuwa owłosienie. Co więcej, jest to produkt, który nie zawiera konserwantów, barwników, substancji zapachowych i pozostałej chemii, na której opierają się na przykład popularne kremy do depilacji ogólnie dostępne w drogeriach. Dzięki zupełnie naturalnemu składowi ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych jest ograniczone do minimum.

Depilacja pastą cukrową jest całkowicie odpowiednia i bezpieczna nawet dla osób, które posiadają na nogach rozszerzone naczynka i żylaki. Przeznaczona jest do depilacji na zimno, dlatego uniemożliwione są poparzenia i ewentualne rozszerzanie się i pękanie następnych naczynek. Pasta ma konsystencję podobną do plasteliny, ale nie przykleja się do skóry, tylko okleja jedynie włoski, które usuwa wraz z cebulkami. Dzięki temu gładka skóra utrzymuje się dużo dłużej, niż w przypadku używania golarek czy kremów do depilacji. Jest z kolei mniej bolesna niż depilacja depilatorem lub woskiem, więc jej fankami staną się zapewne kobiety o niewielkiej odporności na ból, a jednocześnie nie przepadające za codzienną koniecznością golenia się.

Przystępując do depilacji, należy najpierw ogrzać porcję pasty suszarką bądź dłońmi, wyrobić ją (podobnie jak ciasto), a następnie ukształtować z niej kulkę. Tak przygotowaną porcję przykłada się na owłosioną skórę, i dociskając, rozprowadza w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Rozprowadzoną pastę łapiemy za jeden koniec i zdecydowanym ruchem odklejamy od skóry, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Pasta nadaje się do kolejnego użytku, mimo pozostających w niej włosków.

Gdzie kupić?

Miejscem, w którym kupisz pastę cukrową, może być sklep z kosmetykami orientalnymi, gdyż właśnie kobiety Orientu jako pierwsze praktykowały tę metodę depilacji. Można jej szukać także w naturalnych drogeriach, gdyż często sięgają po nią fanki naturalnej pielęgnacji.