pasta cukrowa opinie

Pasta cukrowa stosowana była do depilacji przez kobiety Orientu już wiele wieków temu, na długo przed tym, jak na całym świecie nastąpiła swego rodzaju oczywista konieczność depilacji ciała. Arabkii nazywają ją halaweh. Depilacja pastą cukrową jest całkowicie naturalną metodą usuwania zbędnego owłosienia, a opinie na jej temat są pozytywne między innymi ze względu na to, że pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka tygodni, a ponadto jest bezbolesna, w przeciwieństwie do depilacji na przykład za pomocą wosku.


Pasta cukrowa to kosmetyk na bazie trzech głównych składników: cukru, wody i kwasu cytrynowego. Z ich połączenia uzyskuje się pastę, która skutecznie usuwa owłosienie. Jeśli chcemy mieć pewność, że pasta nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, warto zakupić ją w sklepie z kosmetykami naturalnymi. Zyskamy preparat bez konserwantów, barwników, substancji zapachowych i pozostałej chemii, na której opierają się między innymi kremy do depilacji. Dzięki zupełnie naturalnemu składowi ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych jest ograniczone do minimum.

Depilacja pastą cukrową zyskuje przychylne opinie także wśród osób, które mają na nogach rozszerzone naczynka czy nawet żylaki. Ze względu na to, że depilację wykonuje się na zimno, uniemożliwione są poparzenia oraz ewentualne rozszerzanie się i pękanie następnych naczynek. Pasta ma konsystencję niczym plastelina, jednak nie przykleja się do skóry, a okleja jedynie włoski, które usuwa wraz z cebulkami. Dzięki temu gładka skóra utrzymuje się dużo dłużej, niż w przypadku używania golarek czy kremów do depilacji. Jest jednocześnie mniej bolesna niż depilacja depilatorem lub woskiem, więc jej fankami staną się najpewniej kobiety o niewielkiej odporności na ból, a jednocześnie nie przepadające za codzienną koniecznością golenia się.

Depilację rozpoczynamy rozgrzewając porcję pasty suszarką bądź dłońmi. Następnie należy wyrobić ją (podobnie jak ciasto) i ukształtować z powstałej masy kulkę. Tak przygotowaną porcję przykłada się na owłosioną skórę, i dociskając, rozprowadza w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Rozprowadzoną pastę łapiemy za jeden koniec i zdecydowanym ruchem odklejamy od skóry, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Ta sama porcja pasty cukrowej nadaje się do kolejnego użytku, mimo pozostających w niej włosków.