pasta cukrowa depilacja

Depilacja pastą cukrową znana jest kobietom Wschodu od wielu stuleci. W języku arabskim mówi się na nią halaweh. Zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, ze względu na to, że jest to całkowicie naturalna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która pozwala cieszyć się gładką skórą przez kilka tygodni.


Co można mieć na myśli, mówiąc, że pasta cukrowa jest całkowicie naturalna? Chodzi o to, że jest to kosmetyk, który składa się z trzech składników: cukru, wody i kwasu cytrynowego. Może trudno w to uwierzyć, ale połączenie jedynie tych trzech składników pozwala na uzyskanie pasty, która skutecznie usuwa owłosienie. Uzyskujemy kosmetyk, który nie zawiera konserwantów, barwników, substancji zapachowych i całej chemii, na której opierają się na przykład popularne kremy do depilacji dostępne w drogeriach. Dzięki zupełnie naturalnemu składowi nie ma możliwości, aby pasta cukrowa wywołała reakcje alergiczne.


Za depilacją pastą cukrową przemawia także fakt, że jest ona całkowicie odpowiednia i bezpieczna nawet dla osób, które mają na nogach rozszerzone naczynka lub nawet żylaki. Przeznaczona jest do depilacji na zimno, dlatego nie ma mowy o poparzeniach i ewentualnym rozszerzaniu i pękaniu kolejnych naczynek.  Ma konsystencję podobną do plasteliny, ale nie przykleja się do skóry, tylko okleja jedynie włoski. Dzięki temu można uniknąć podrażnień. Pasta cukrowa usuwa włoski wraz z cebulkami, zatem gładka skóra utrzymuje się dużo dłużej, niż w przypadku używania golarek czy kremów do depilacji. Jest z kolei mniej bolesna niż depilacja depilatorem, więc jej fankami staną się zapewne kobiety o małej odporności na ból, a jednocześnie chcące mieć spokój z depilacją na długi czas.

Depilacja pastą cukrową polega na wstępnym ogrzaniu porcji pasty suszarką bądź w dłoniach, wyrabianiu jej, aż będzie miała konsystencję przypominającą surowe ciasto, a następnie ukształtowaniu z niej kulki. Tak przygotowaną porcję przykłada się na owłosioną skórę i dociskając rozprowadza w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Rozprowadzoną pastę łapiemy za jeden koniec i zdecydowanym ruchem odklejamy od skóry, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Porcja nadaje się do kolejnego użytku, mimo pozostających w niej włosków.


Pasta cukrowa sprawdzi się u każdej kobiety, która ma dość podrażnień skóry wywołanych innymi metodami depilacji.