paski do depilacji woskiem

Depilacja woskiem, mimo że może być dość bolesna i nie każda z kobiet na nią się decyduje, zapewnia pozbycie się zbędnego owłosienia nawet na kilka tygodni.


Wosk depilujący w swojej formule może opierać się między innymi na żywicy z sosny lub wosku pszczelim, pozyskiwanym z plastrów woskowych wytwarzanych przez pszczoły. Oba te składniki mają działanie kojące i nawilżające. Ponadto, wosk może być wzbogacony w naturalne oleje, np. rycynowy i słonecznikowy. Takie naturalne dodatki pochodzenia roślinnego nadają woskowi właściwości ochronnych i nawilżających, dzięki czemu zabieg depilacji jest mniej bolesny. Aby jeszcze bardziej zniwelować możliwość podrażnień i wystąpienia reakcji alergicznej, warto dokładnie zapoznać się z etykietką kosmetyku, a konkretniej – z listą wszystkich składników. Najlepiej wybierać wosk, którego składniki możliwie jak najsilniej reprezentują naturę. Co to oznacza? Mianowicie to, żeby depilację wykonywać przy pomocy kosmetyku pozbawionego silnie działających substancji chemicznych, takich jak parabeny czy syntetyczne środki barwiące i nadające zapach.

Do depilacji woskiem służą zarówno gotowe plastry, które wystarczy ogrzać między dłońmi, oddzielić dwa sklejone ze sobą plastry i nałożyć na powierzchnię skóry, z której chcemy usunąć owłosienie, np. plastry Acorelle. Następnie energicznym ruchem odrywamy plaster od skóry w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Jest to depilacja na zimno, a dzięki gotowym plastrom zabieg nie jest zbyt długotrwały.

Inaczej sprawa się ma w przypadku wosku twardego do depilacji, który uprzednio trzeba podgrzać w mikrofalówce, kąpieli wodnej lub specjalnym urządzeniu podgrzewającym do wosku. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami systematycznej depilacji woskiem, warto zaopatrzyć się w zestaw do depilacji, który oprócz wosku, będzie zawierał również wyżej wspomniany podgrzewacz oraz paski do depilacji woskiem.


Paski do depilacji

Paski do depilacji woskiem można kupić zarówno w zestawach, jak i osobno, w zależności od tego, ile potrzebujemy sztuk. Są to fizelinowe paski, które przykłada się do obłożonej woskiem powierzchni skóry, a następnie odrywa, tak samo jak wyżej omawiane plastry. Paski do depilacji woskiem są wykonane z wysokiej jakości materiału, który zarówno jest elastyczny jak i wytrzymały, dzięki czemu jeden pasek może być używany kilkakrotnie.