depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową stosowana jest przez kobiety Wschodu od kilku stuleci. W ich stronach tego rodzaju pastę nazywa się terminem halaweh. Zyskuje ona popularność na całym świecie, między innymi ze względu na fakt, że jest to bardzo zbliżona do natury metoda usuwania zbędnego owłosienia, która pozwala cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Trzy składniki

Co świadczy o tym, że depilacja pastą cukrową jest całkowicie naturalna? Mianowicie chodzi o to, że jest to kosmetyk, który składa się z trzech składników: cukru, wody i kwasu cytrynowego. Połączenie jedynie tych trzech składników skutkuje uzyskaniem pasty, która skutecznie i bezboleśnie usuwa owłosienie. Pasta cukrowa jest zatem naturalnym kosmetykiem, który nie zawiera konserwantów, syntetycznych barwników i substancji zapachowych oraz pozostałej chemii, na której bazują na przykład popularne drogeryjne kremy do depilacji. Dzięki naturalnej i ograniczonej do minimum liście składników nie ma możliwości, aby depilacja pastą cukrową wywołała reakcje alergiczne.


Zaletą depilacji pastą cukrowej jest także fakt, że depiluje się nią ciało na zimno. Dlatego jest bezpieczna nawet dla osób, które mają na nogach rozszerzone naczynka i żylaki; niemożliwe są poparzenia i ewentualność pojawienia się kolejnych rozszerzonych naczynek.
Pasta ma konsystencję zbliżoną konsystencją do plasteliny, ale nie przykleja się do skóry, okleja jedynie włoski, dzięki czemu podrażnienia skóry są zniwelowane. Włoski usuwane są wraz z cebulkami, więc gładka skóra utrzymuje się dużo dłużej, niż w przypadku używania golarki lub kremu do depilacji. Jest to również metoda mniej bolesna niż depilacja depilatorem, zatem jej zwolenniczkami będą się zapewne kobiety mało odporne na ból, a jednocześnie chcące mieć spokój z depilacją nawet na kilka tygodni.

Depilacja pastą cukrową – krok po kroku

Przystępując do cukrowania, należy na wstępie ogrzać porcję pasty suszarką bądź w dłoniach, potem wyrabiać ją, aż będzie miała konsystencję plasteliny. Następnie ugniatamy z pasty kulkę, którą przykładamy na owłosioną skórę, i dociskając, rozprowadzamy w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Rozprowadzoną pastę łapiemy za jeden koniec i zdecydowanym ruchem odrywamy od skóry, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Mimo pozostających w paście włosków, nadal nadaje się ona do powtórnej aplikacji.