depilacja całego ciała

W dzisiejszych czasach depilacja wydaje się być oczywistością. Gładka skóra nóg i pod pachami, jak również depilacja okolic bikini to norma, ale coraz częściej niektóre kobiety decydują się na depilację całego ciała. Inne z kolei sądzą, że depilacja jest passe i należy zostawić włosy w spokoju.


Jeśli już zdecydujemy się na depilację całego ciała, trzeba zapoznać się z niektórymi metodami, które sprawdzą się na danych partiach skóry. Najpopularniejsze metody depilacji to te przy użyciu golarki oraz depilatora.

  1. Golarka. Jest to bez wątpienia narzędzie, które pozwala na najszybsze pozbycie się włosków, ale niestety również najmniej trwałe. Odrastające włoski widać już nawet po kilkunastu godzinach od golenia. Ponadto, całkowicie zabronione jest stosowanie golarki na powierzchni twarzy, chcąc wyeliminować tzw. wąsik, ponieważ początkowo mało widoczne włoski będą odrastały coraz ciemniejsze i grubsze. Dlatego depilację golarką najlepiej stosować na nogach i pod pachami, pamiętając o jednoczesnym użyciu żelu lub pianki do golenia.
  2. Depilator. Pozwala pozbyć się włosków na dłużej, wyrywając je wraz z cebulkami. Zabieg jest jednak dość bolesny, dlatego jego zwolenniczkami będą najczęściej kobiety wytrzymałe na ból. Niemniej, do bólu można się przyzwyczaić, więc z czasem depilacja nóg depilatorem może stać się mało bolesna. Nie zaleca się jednak używania depilatora na delikatnej skórze pod pachami i w okolicach bikini
  3. Pasta cukrowa. Depilacja całego ciała, obejmująca usuwanie zbędnego owłosienia z nóg, okolic bikini, pach, twarzy, a nawet rąk, klatki piersiowej czy pleców, musi być na tyle delikatna, żeby nie wywoływać bólu i nie podrażniać skóry. Warto więc zwrócić się w kierunku metod bliskich naturze i stosować preparaty, które nie wywołają reakcji alergicznych, będą odpowiednie dla osób z cerą naczynkową lub żylakami na nogach oraz które pozwolą cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Do takich metod należy depilacja ciała przy pomocy pasty cukrowej, która jest całkowicie naturalnym kosmetykiem, składającym się z cukru, wody i kwasu cytrynowego; może być wzbogacona również w zioła. Metoda ta znana jest arabskim kobietom od stuleci i ze względu na bezbolesność wydaje się być najbardziej odpowiednim sposobem depilacji całego ciała.