peeling do cery tłustej

Cerę tłustą cechuje dość duża grubość, błyszczenie się spowodowane nadmiernym wydzielaniem łoju, szarawe zabarwienie, rozszerzone pory, nierówna, chropowata powierzchnia, a także często występujący na niej trądzik.


Uwaga na przesuszenie!

Wydaje się, że pierwsze i najważniejsze, co można zrobić dla cery tłustej, to wysuszyć ją. Nic bardziej mylnego! Stosowanie kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej i trądzikowej, mających właściwości silnie wysuszające i matujące, należy ograniczyć do minimum, gdyż większość z nich nadmiernie wysusza skórę. Skóra przez chwilę pozbawiona jest tłustej powłoczki, jednak po pewnym czasie gruczoły łojowe, pobudzone do wydzielania jeszcze większej ilości łoju, nadrabiają zaległości z nadwyżką. W związku z tym cera tłusta… staje się coraz bardziej tłusta. Zamiast intensywnie odtłuszczać skórę, należy znaleźć kosmetyki, które przywrócą jej naturalną równowagę, nie wysuszając jej.


Peelingowanie cery tłustej

Obok odtłuszczania skóry, zbyt mocne i zbyt częste jej złuszczanie również nie przyniesie zbyt wielu korzyści cerze tłustej. Nie oznacza to, że posiadaczki cery tłustej mają zrezygnować z peelingów. Wręcz przeciwnie, trzeba je tylko stosować z rozwagą i niezbyt często – raz lub dwa razy w tygodniu wystarczy. Zadaniem peelingu jest usunięcie obumarłego naskórka, gruntowane oczyszczenie skóry i odblokowanie porów. Powinien mieć także właściwości redukujące zaskórniki i zapobiegające powstawaniu nowych.


Jako że cera tłusta jest dość gruba, można używać zarówno peelingów gruboziarnistych, ale też enzymatycznych czy drobnoziarnistych. Najodpowiedniejsze do cery tłustej są peelingi ze składnikami pochodzenia roślinnego, mające właściwości oczyszczające i złuszczające, np. drobinami łupin orzecha włoskiego, drobinami z pestek moreli lub proszkiem z pestek oliwek. Dodatkowo mogą zawierać np. kwas mlekowy, chroniący przed zbytnim wysuszeniem.


Przy wyborze peelingu trzeba brać pod uwagę stan skóry (czy występuje trądzik, a jeśli tak, to w jakim nasileniu). Nie można dopuścić do tego, aby peelingowanie skóry podrażniło wykwity skórne i przyczyniło się do powstania kolejnych. Dodatkowo, jeżeli stosujemy kurację dermatologiczną pod kontrolą lekarza z powodu nasilonego trądziku, prawdopodobnie specjalista odradzi stosowanie jakichkolwiek peelingów.

logaplaza 23.07.2012
Mam z tym peelingiem relację dość trudną. Fakt - bardzo dobrze oczyszcza i odświeża skórę, ma całkiem przyjemny zapach i jest bardzo, bardzo wydajny. Ale - zrobienie z proszku pasty wydaje mi się za każdym razem mission impossible. Proszek pyli, absolutnie nie chce łączyć się z wodą - łazienka jest brudna, a ja pod nosem nadużywam gwary praskich złodziejaszków. Ale jest to jedyny mankament tego produktu, dlatego męczę się z aplikacją - dla efektów, które daje użycie peelingu :)
figula94 23.06.2014
Przyzwoity.
Przyznam, że ten peeling zachwycił mnie pozytywnie. Dobrze oczyszcza, choć mimo wszystko trochę za słabo peelinguje i lubię do niego dodać jeszcze troszeczkę kwasu migdałowego. Rozjaśnia niektóre przebarwienia i sprawia, że wyprysków wyskakuje trochę mniej. No i co najważniejsze - nie wysusza. Jednak nie wiem skąd u innych problemy z wyrabianiem, ja mieszam maski zwykle z jogurtem naturalnym, mlekiem, albo maślanką i nigdy nie miałam z nim żadnego problemu.
kasiakrawczyk11 10.07.2014
polecam
mam skórę trądzikową, przetłuszczającą się, ta maseczka jest świetna. Nie dość, że dobrze się nakłada to jeszcze fajnie pachnie. Po zmyciu zauważyłam, że pryszcze się zmniejszają, a twarz jest gładka i nawilżona. Maseczka może być także używana jako peeling.