naturalne nawilżanie skóry
Ludzka skóra składa się w większości z wody. U nowonarodzonego dziecka jej zawartość w skórze wynosi około 80%. Z upływem czasu ilość wody w skórze zmniejsza się, aby u osoby starszej zatrzymać się na poziomie około 60%.
W wyniku naturalnych procesów zachodzących w skórze, ilość traconej wody jest uzupełniana, jednak ze względu na różnorodne przyczyny, proces ten może być zaburzony. Wtedy to skóra staje się przesuszona, brakuje jej naturalnego filmu ochronnego, wydziela zbyt mało sebum, jest cienka i szorstka. Może to być efektem zbyt częstego i długotrwałego eksponowania skóry na słońce, niesprzyjających warunków atmosferycznych lub niektórych chorób skóry. Aby jak najdłużej cieszyć się piękną i zdrową skórą, konieczne jest jej systematyczne nawilżanie.
Naturalne nawilżanie skóry obejmie zarówno nawilżanie od środka, jak i od zewnątrz.
Naturalne oleje i woda, czyli nawilżaj od wewnątrz
Podstawową kwestią jest picie wody. Zrezygnuj ze słodzonych napojów; w utrzymaniu zdrowej, nawilżonej skóry dużo bardziej pomoże picie około 1,5-2 litrów wody dziennie. Warto też pić napary z ziół oraz zieloną herbatę. Oprócz tego sięgaj po naturalne oleje, nie tylko do przyprawiania sałatek. Oleje takie jak lniany i arganowy można pić codziennie (po kilka łyżek), a zawarte w nich witaminy i minerały nawilżą skórę od środka, ponadto wpłyną pozytywnie na ogólne zdrowie organizmu.
Nawilżaj skórę naturalnie od zewnątrz
Produkty naturalne sprawdzą się jako doskonałe nawilżacze skóry. Wykorzystaj:
- siemię lniane – papka z siemienia lnianego ujędrni i nawilży skórę, złagodzi podrażnienia i drobne pęknięcia;
- miód – likwiduje podrażnienia, odżywia skórę; może być składnikiem naturalnych maseczek nawilżających do twarzy;
- naturalne oleje – wykonuj masaże z użyciem olejów, np. arganowego, lnianego czy nawet oliwy z oliwek;
- masło shea – możesz kupić czyste masło shea, wymieszać je z ulubionym olejem i jak maseczkę lub krem nakładać na twarz;
- banan – rozgniecionego banana nałóż na skórę twarzy; posiada on właściwości nawilżające i regenerujące;
- płatki owsiane – zawierają szereg właściwości odżywczo-nawilżających i mogą być podstawowym składnikiem domowych maseczek do twarzy.
Z powyższych propozycji możesz wykonać nawilżające maseczki, bądź, jak w przypadku olejów, przeprowadzać nawilżająco-ujędrniające masaże twarzy.
Hibiskusowy tonik do twarzy
[Nr kat. SYL-031]
twarz
Nawilżający krem do twarzy i ciała z aloesem
[Nr kat. JSN-010]
alkohol
Hibiskusowy tonik do twarzy
[Nr kat. SYL-031]
Tonik
Afrykańskie masło shea - nierafinowane
[Nr kat. MOH-001]