cera naczynkowa leczenie

Cera naczynkowa, nieodpowiednio pielęgnowana, może wywoływać nieprzemijające uczucie dyskomfortu. Drobne ranki, pieczenie, przesuszenie i poczucie napięcia skóry nawet przy najdelikatniejszym uśmiechu czy grymasie – gwarantowane, jeśli zaniedba się cerę naczynkową. Do tego ciągłe zaczerwienienie, liczne czerwone punkciki a nawet pajączki – to kolejne cechy cery naczynkowej. Taka cera najbardziej cierpi zimą podczas niskich temperatur, jak również latem, narażona na długotrwałą ekspozycję na słońce.

 

W wyniku zaniedbań pielęgnacyjnych można doprowadzić cerę naczynkową do opłakanego stanu. Nieestetyczne czerwone linie wprawdzie można zakryć pod warstwą fluidu, ale przecież lepiej zapobiegać, niż leczyć.


Najpierw zapobiegaj, później lecz

W przypadku cery naczynkowej właściwa pielęgnacja jest nieodzowna. Podstawowymi kosmetykami, w które powinnaś się zaopatrzyć, są kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, gdyż cera naczynkowa reaguje wyjątkowo źle na promieniowanie ultrafioletowe. Zrezygnuj z peelingów gruboziarnistych (w zamian możesz delikatnie złuszczać naskórek maseczką z jogurtu naturalnego i drobno zmielonych nasion sezamu) i ziołowych kąpieli parowych. Kupując kosmetyki, trzymaj się zasady „im mniej, tym lepiej”, czyli wybieraj te, które mają jak najkrótszą listę składników. Nie stosuj kosmetyków z alkoholami, syntetycznymi barwnikami i substancjami zapachowymi. Wybieraj te, które zawierają flawonoidy i witaminę C, są hipoalergiczne i przeznaczone do cery naczynkowej. Mocno nawilżaj skórę, a zimą, przed każdym wyjściem z domu nakładaj na twarz krem ochronny.


Jeśli zapobieganie nie wystarcza…

Jeśli mimo właściwej pielęgnacji pajączków ciągle przybywa, niezbędna jest konsultacja u kosmetologa bądź dermatologa. Można także zdecydować się na laserowy zabieg zamykania naczynek.

 

Aby leczenie było skuteczne, nie wolno narażać skóry na dalsze silne podrażnienia. Dlatego należy zrezygnować z opalania się (na słońcu i na solarium) i korzystania z sauny, generalnie unikać działania skrajnych temperatur. Z diety należy wyeliminować pikantne potrawy, alkohol i tytoń oraz wzbogacić ją w witaminę C i owoce, które zawierają bioflawonoidy. Dzięki temu ściany naczyń włosowatych zostaną wzmocnione, co zapobiegnie pękaniu kolejnych naczynek. Twarz przemywaj wodą o letniej temperaturze.

Gonic 27.09.2014
Obietnice producenta spełnione
Maseczka skutecznie usuwa zanieczyszczenia, a ponadto po aplikacji twarz wygląda na wypoczętą i odświeżoną. W moim przypadku maseczka uspokaja również rozszerzone naczynka i po jej zastosowaniu jestem "blada". Polecam.