kremy na pierwsze zmarszczki

W życiu każdej kobiety pojawia się moment, kiedy zauważa na swojej twarzy pierwsze zmarszczki. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą się pojawić tuż po dwudziestym roku życia, szczególnie, jeśli twarz jest „plastyczna”, często uśmiechnięta, bądź też zdenerwowana. Drobne wgłębienia i bruzdy przy ustach i oczach być może nie zostaną przywitane z zachwytem, niemniej jest to odpowiednia chwila, aby sięgnąć po kremy na pierwsze zmarszczki.


Kiedy zacząć stosować krem na pierwsze zmarszczki?

Lepiej nie czekać, aż zmarszczki staną się na tyle widoczne, że trudno będzie je usunąć. Lepiej przecież zapobiegać, niż leczyć. O tym, kiedy pojawią się zmarszczki mimiczne, zadecydują geny, ale także tryb życia. U osób często przebywających na słońcu i silnym wietrze, korzystających z solarium, a także palących papierosy, pierwsze zmarszczki mogą pojawić się bardzo szybko. Również osoby posiadające suchą cerę muszą liczyć się z tym, że ich twarz może pokryć się siateczką zmarszczek nieco szybciej, niż u koleżanek o tłustej skórze.

Krem na pierwsze zmarszczki nie musi być aż tak silny, jak kosmetyki przeznaczone dla cery dojrzałej lub sygnowane np. znakiem „55+”. Wybierając pierwszy krem na zmarszczki, warto zwrócić uwagę na jego właściwości ujędrniające, nawilżające i nawadniające skórę.


Co powinien zawierać krem na pierwsze zmarszczki?

Wybierając krem na pierwsze zmarszczki, warto zwrócić uwagę, czy wśród jego składników znajdują się między innymi:

  • naturalne olejki, np. olej makadamia, olej sezamowy lub olej migdałowy, które są bogate w witaminy A i E, działające przeciwstarzeniowo, między innymi zwalczając wolne rodniki,
  • wyciągi z roślin, np. z nasion pigwy, wyciąg z aloesu, wyciąg z lebiodki kreteńskiej, mające działanie odżywcze, nawilżające i opóźniające proces starzenia się skóry, a także ekstrakt z białej herbaty, która przeciwdziała wolnym rodnikom
  • filtry UV – promieniowanie słoneczne przyspiesza proces starzenia się skóry, dlatego kremy z filtrem powinny być stosowane nie tylko w lecie przed długotrwałą ekspozycją ciała na słońce; filtry powinny być zawarte w każdym dobrym kremie przeciwzmarszczkowym,
  • witamina C – bierze udział w syntezie kolagenu, zwalcza wolne rodniki.

 

Kiedy kremy na pierwsze zmarszczki nie wystarczają, można sięgnąć po nieco silniejsze specyfiki, zawierające np. kwas hialuronowy.

annpio 25.02.2015
Cera dobrze nawilżona
Olejek dobrze rozprowadza się na skórze i świetnie wchłania. Ma delikatny,łagodny i przyjemny zapach. Gdy go stosuję mąż pyta - co tak ładnie pachnie?. Skóra jest nawilżona, natłuszczona, a ja czuję się młodsza o kilka lat (z powodu wyglądu skóry i zapachu, który wprowadza mnie w dobry nastrój). Zauważyłam, że olejek doskonale chroni cerę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, mróz, a jednocześnie nie sprawia wrażenia tłustej cery. Godny polecenia chyba dla wszystkich pań w każdym wieku (moja córka też się nim zainteresowała).