olejek kokosowy cena

Olej kokosowy ze względu na swoje niezliczone właściwości lecznicze, chętnie wykorzystywany jest jako produkt spożywczy oraz środek pielęgnacyjny. Olej w postaci stałej ma białe zabarwienie, natomiast po rozpuszczeniu ma lekko żółty, złocisty odcień.


Olejek kokosowy pozyskiwany jest poprzez tłoczenie i rozgrzanie miąższu orzechów palmy kokosowej. W sklepach spotykany jest olej kokosowy rafinowany i nierafinowany. To, co różni oba rodzaje, to przede wszystkim sposób przygotowania do sprzedaży. Olejek rafinowany produkuje się często przy użyciu chemicznych rozpuszczalników i innych substancji, które pozbawiają go między innymi zapachu, ale także wielu cennych właściwości prozdrowotnych. Dlatego też jego cena jest zwykle dużo niższa niż oleju nierafinowanego, który zachowuje dużo więcej leczniczych cech oraz słodki, kokosowy zapach. Olejek kokosowy rafinowany oferuje np. firma KTC, mająca w swojej ofercie przede wszystkim właśnie zdrowe oleje roślinne. Dostępny jest między innymi w plastikowych słoikach o pojemności 500 ml, a jego cena wynosi około 16 zł. Nieco więcej zapłacimy za organiczny, nierafinowany olej kokosowy indyjskiej marki Khadi, która proponuje produkt zamknięty w szklanym słoiczku o pojemności 270 g, a jego cena wynosi około 40 zł. Podobną cenę oferuje firma Cosmoveda za 350 ml oleju kokosowego.


Czysty olej kokosowy jest o tyle korzystnym zakupem, że można go stosować zarówno w kuchni, jak i w pielęgnacji ciała. Jako olej spożywczy, olejek kokosowy doskonale nadaje się do smarowania pieczywa, ponieważ nawet w temperaturze pokojowej zachowuje konsystencję masła. Oprócz tego jest dobrym dodatkiem do deserów, do komponowania różnego rodzaju sosów, koktajli i potraw duszonych. Można go również używać do smażenia i pieczenia, jednak należy pamiętać, że w bardzo wysokich temperaturach może stracić swoje cenne właściwości.


W pielęgnacji ciała i włosów olej kokosowy jest niezastąpionym środkiem nawilżającym. Jeśli chcemy skupić się właśnie na pielęgnacyjnym działaniu oleju na włosy, a przy okazji mieć pewność, że cena produktu nie nadwyręży za bardzo naszego portfela, warto zdecydować się na kupno olejku kokosowego w formie odżywki do włosów, których receptura opiera się na oleju kokosowym oraz ziołach. Takie odżywki mają w swojej ofercie firmy Marico (cena: ok. 20 zł) i Dabur (cena: ok. 15 zł).

Olej kokosowy Khadi

[Nr kat. KHA-093]
trojgo.weronika 22.10.2014
genialny
olej jest niesamowity, warto wydac 40 zł na niego, duzy pojemnik, nierafinowany ma jeszcze delikatny zapach kokosa PYCHA! bardzo szybko sie wchłania, mam tez arganowy, który w porównaniu do kokosowego jest strasznie tlusty i oleisty :) polecam