olej migdałowy cena

Olej migdałowy jest roślinnym olejem pozyskiwanym poprzez wyciskanie na zimno nasion drzewa migdałowego. Stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych (np. kwasu oleinowego, kwasu linolowego) oraz wielu witamin i minerałów. Nadaje się zarówno do wykorzystania wewnętrznego (w kulinariach), jak i zewnętrznego. Jako olej spożywczy sprawdza się w przyrządzaniu różnego rodzaju sosów, doprawianiu sałatek itd. Nie zaleca się ogrzewać go do temperatury powyżej 70 stopni, dlatego do smażenia, pieczenia i gotowania lepiej wybrać inny olej roślinny, np. oliwę z oliwek.


W kosmetyce olej migdałowy używany jest w produkcji perfum, kremów, mydeł itd. Sprawdza się także jako samodzielny kosmetyk, i prawdopodobnie właśnie takie jego zastosowanie jest najbardziej rozpowszechnione. Butelkowany olej kokosowy jest bardzo chętnie kupowany i wykorzystywany w pielęgnacji między innymi ze względu na to, że nadaje się do każdego rodzaju skóry. Jest to łagodny, naturalny kosmetyk, który nie podrażnia, dlatego można nim nawilżać nawet skórę niemowlęcą. Stosują go także przyszłe mamy, ponieważ olej migdałowy zapobiega rozstępom. Jest ulubieńcem osób posiadających skórę z tendencją do przesuszania się – dogłębnie ją nawilża, nie pozostawiając przy tym na powierzchni naskórka tłustej warstwy; jest lekki i szybko się wchłania.


Jako naturalny kosmetyk, olej migdałowy może być stosowany bardzo wszechstronnie, a wszystko zależy od naszej „inwencji twórczej”. Można nacierać nim całe ciało po kąpieli, stosując tak samo jak balsam. Można też wcierać go jedynie w partie, które potrzebują intensywnego nawilżenia, na przykład spierzchnięte dłonie, suche pięty i łokcie. Jest także jednym z lepszych olejków do masażu, ponieważ nie wywołuje na skórze efektu ciężkości. Stanowi doskonałą bazę do skomponowania naturalnego samoopalacza – wystarczy dodać do niego kilka kropli olejku marchewkowego. Olej migdałowy dogłębnie nawilża również włosy, dlatego poleca się go do olejowania włosów na całej długości, ale także jako odżywkę na zniszczone końcówki.


Kolejnym argumentem zachęcającym do kupna oleju migdałowego jest niewątpliwie jego cena. Olej migdałowy to jeden z tańszych olejów roślinnych. Jego cena jest niższa niż oleju kokosowego lub arganowego. Cena zależy między innymi od tego, czy olej jest rafinowany, czy nie.

Violly 02.03.2012
wspaniały!
Już po pierwszym zastosowaniu nie mogę się nacieszyć efektami. Włosy są miękkie, błyszczą, a zapach nastraja pozytywnie do całego świata. Nawet gdyby tylko nadawał zapach i nie przynosił efektów - warto go mieć zawsze pod ręką. Cudo :)