olej kokosowy tanio

Olej kokosowy uznawany jest za najzdrowszy olej świata. Znajduje zastosowanie zarówno w kulinariach, jako bogaty w błonnik, witaminy i minerały olej do smażenia, pieczenia, gotowania czy przygotowywania tostów. Oprócz tego, olej kokosowy jest doskonałym naturalnym kosmetykiem pielęgnującym przesuszoną skórę wymagającą intensywnego nawilżenia, oraz włosy – olejowanie włosów olejem kokosowym przywraca im zdrowy blask, a nakładanie oleju na skórę głowy niweluje objawy łupieżu.

 
Olej kokosowy, jako jeden z najpopularniejszych olejów spożywczych i pielęgnacyjnych, można znaleźć w każdym sklepie ze zdrową żywnością, a także w sklepach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi, zarówno stacjonarnych, jak i tych oferujących sprzedaż internetową.


Na polskim rynku kosmetyków naturalnych najbardziej znanymi markami mającymi w swojej ofercie olej kokosowy są firmy KTC, Khadi, Marico i Dabur. Olej kokosowy oferowany przez KTC i Khadi nadaje się zarówno do zastosowania spożywczego, jak i pielęgnacyjnego. Natomiast olejki kokosowe Marico i Dabur to gotowe odżywki przeznaczone do pielęgnacji włosów, wzbogacone na przykład w ekstrakty ziół ajurwedyjskich (jak w przypadku olejku Vatika firmy Dabur). Jeśli zależy komuś na kupieniu oleju kokosowego stosunkowo tanio i z przeznaczeniem właśnie do pielęgnacji włosów, warto się pokusić o olejki tych dwóch firm.


Jeśli jednak chcemy kupić czysty olej kokosowy do zastosowania spożywczego oraz pielęgnacyjnego, warto zwrócić uwagę na oleje oferowane przez KTC i Khadi. KTC jest producentem i dystrybutorem wysokiej jakości tłuszczów jadalnych, natomiast Khadi oferuje ekskluzywne kosmetyki ajurwedyjskie. Olej kokosowy z oferty KTC jest rafinowany, czyli w procesie produkcji został pozbawiony niektórych leczniczych właściwości na skutek działania substancji chemicznych. Mimo to wciąż jest zdrowym olejem, który można dostać dość tanio, bo za półlitrowy słoik zapłacimy jedynie kilkanaście złotych. Nieco droższy jest nierafinowany olej kokosowy Khadi, sprzedawany w szklanych słoiczkach. Za 270 g zapłacimy około 40 zł.


Aby tanio kupić olej kokosowy, warto uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać od czasu do czasu, czy sklepy nie oferują jego zakupu w promocyjnej cenie. Zazwyczaj na kilka miesięcy przed końcem terminu ważności, kosmetyki można dostać nawet o 50 % taniej.