olej kokosowy najtaniej

Olej kokosowy, jako jeden z najzdrowszych olejów świata i wykazujący mnóstwo właściwości leczniczych, chętnie jest wykorzystywany w kulinariach. Jest bogatym źródłem błonnika, witamin i minerałów niezbędnych do zachowania zdrowia. Równie szerokie zastosowanie znalazł w kosmetyce jako doskonały, naturalny środek do pielęgnacji skóry. Sprawdza się nie tylko jako olejek do masażu, ale też można nim zastąpić balsam do ciała, a także olejować włosy.


Olej kokosowy zyskał sobie pochlebną opinię wśród wielu kobiet i jest jednym z najczęściej kupowanych olejów roślinnych wykorzystywanych jako kosmetyki. Można go dostać w sklepach ze zdrową żywnością, w sklepach oferujących żywność z różnych stron świata, a także w drogeriach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi. Można go kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

 

Olej kokosowy mają w swojej ofercie takie marki kosmetyczne jak KTC, Khadi, Marico i Dabur. Olej kokosowy oferowany przez KTC i Khadi nadaje się zarówno do zastosowania spożywczego, jak i pielęgnacyjnego. Firmy Marico i Dabur posiadają specjalne olejki kokosowe przeznaczone do pielęgnacji włosów. Olejek Vatika (Dabur) wzbogacony jest w ekstrakty z ziół ajurwedyjskich (henna, amla) oraz w cytrynę. Jeśli chcemy kupić olej kokosowy jak najtaniej, warto wybrać właśnie ten olejek, bądź  też olejek firmy Marico.

Najtaniej = najlepiej?

Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że kupując olej kokosowy najtaniej, może on nie spełnić wszystkich naszych oczekiwań, bo np. rafinowany olej można kupić taniej niż olej nierafinowany (czyli zdrowszy).  Ceny zależą też od rodzaju i pojemności opakowania oleju kokosowego (niektóre sprzedawane są w szklanych słoikach lub butelkach, a inne w plastikowych o różnych pojemnościach, np. 150 ml, 200 ml itd.). Warto zastanowić się, czy zapłacić drożej za olej kokosowy lepszej jakości (czyli nierafinowany), czy kupić jak najtaniej (rafinowany), ale brać poprawkę na to, że w związku z procesem rafinacji, stracił on niektóre właściwości (wciąż jednak pozostając bardzo zdrowym olejem).


Aby kupić olej kokosowy jak najtaniej, można czekać też na promocje i sezonowe wyprzedaże. Sprzedawcy schodzą z cen kosmetyków naturalnych, kiedy zbliża się koniec terminu ważności produktu. Zazwyczaj kilka miesięcy przed upływem terminu ważności można kupić kosmetyk dużo taniej.