olej arganowy tanio

Olej arganowy nazywany jest marokańskim złotem w płynie. Posiada niezliczone właściwości prozdrowotne, odmładzające i nawilżające. Stosowany jest zarówno jako olej spożywczy, jak i jako naturalny kosmetyk.


W ostatnich latach nastąpił prawdziwy boom na kosmetyki z zawartością drogocennego oleju arganowego. Można go znaleźć w kosmetykach anti-aging, w olejkach, maskach i odżywkach do włosów, jest też niezastąpionym składnikiem odmładzającego serum do twarzy, balsamów do ciała i wielu innych kosmetyków. Wydaje się, że olej arganowy bije rekordy popularności w polskich drogeriach dopiero od kilku lat. Rzeczywiście, naukowcy i kosmetolodzy zainteresowali się jego właściwościami stosunkowo niedawno, jednak wśród plemion marokańskich wykorzystywany jest od wielu lat.


Drzewo arganowe (argania) występuje jedynie w Maroku, stąd nietrudno sobie wyobrazić, jak cennym i egzotycznym produktem jest olej pozyskiwany z nasion tego drzewa. Te rozłożyste drzewa pomagają przetrwać marokańskim plemionom. Owoce arganii stanowią paszę dla zwierząt, drewno służy na opał oraz do wyrobu mebli, a olej znajduje zastosowanie zarówno w kulinariach, jak i w pielęgnacji ciała i włosów.


Trud pozyskiwania oleju arganowego (nasiona arganii są zbierane przez marokańskie kobiety, i to one są odpowiedzialne za produkcję oleju), ograniczona ilość drzew arganowych oraz fakt, że olej arganowy jest jednym z najzdrowszych olejów świata, są doskonałym wytłumaczeniem dość wysokiej ceny oleju arganowego. Nie dostaniemy go zbyt tanio, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że cena czystego, organicznego oleju arganowego nie stanowi widzimisię marek kosmetycznych, ale właśnie odzwierciedla leczniczą moc oleju.


Jeśli chcemy odczuć na własnej skórze efekty działania oleju arganowego stosunkowo tanio, można wybrać drogeryjne kosmetyki z jego zawartością, jednak trzeba się liczyć z tym, że zawierają one śladowe ilości oleju. Najlepiej zatem kupić czysty, naturalny olej arganowy, i właśnie w takiej postaci korzystać ze wszystkich jego dobrodziejstw. Można go dostać w sklepach z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi, a jeśli trafimy na promocję, zapłacimy naprawdę tanio. Np. olej arganowy marki BioArgania sprzedawany jest pojemniczkach z przyciemnianego szkła z dołączonym aplikatorem. Za 50 ml zapłacimy 30 zł, za 100 ml – około 50 zł.