olej arganowy cena

W ostatnich latach kosmetyki z olejem arganowym zawojowały polskie drogerie i sklepy z kosmetykami naturalnymi. Kremy anti-aging okazały się hitem, a kobiety chętnie sięgają po wszelkiego rodzaju olejki do włosów z zawartością oleju arganowego.


Lecznicze, nawilżające i odmładzające właściwości oleju arganowego są potwierdzone współczesnymi badaniami naukowymi, ale o jego leczniczej mocy od lat wiedzą plemiona berberyjskie. Drzewo arganowe (argania żelazna) występuje jedynie na terenie Maroka, i stanowi bardzo ważny element nie tylko środowiska naturalnego, ale też życia Marokańczyków w ogóle. Z drewna arganii wyrabia się meble oraz węgiel drzewny. Owoce są pożywieniem dla zwierząt oraz źródłem drogocennego oleju arganowego, wykorzystywanego w celach spożywczych, leczniczych i pielęgnacyjnych. Korony rozłożystych drzew arganowych dają schronienie przed upałem.


Organiczny olej arganowy jest pozyskiwany tradycyjnymi metodami. Jego wytwarzaniem trudnią się marokańskie kobiety, a jest to proces żmudny i długotrwały, począwszy od zbierania nasion arganii, po ich ręczne mielenie. Biorąc pod uwagę trud pozyskiwania oleju arganowego oraz ograniczenie dostępności do drzew arganowych (występują jedynie w Maroku, jest ich około 21 milionów, ale liczba ta wciąż maleje) i przede wszystkim niezliczone właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne, olej arganowy jest olejem dosyć drogim. Jego cena musi być adekwatna do jego efektów, jakie zauważa się dzięki jego stosowaniu. A efekty, potwierdzone pozytywnymi opiniami rzeszy zadowolonych kobiet, które włączyły olej arganowy do pielęgnacji skóry i włosów, nie pozostawiają wątpliwości.

Wysoka cena oleju arganowego. Czy warto go kupić?

Nazywany jest marokańskim złotem w płynie i eliksirem młodości, zatem oczywiście, że warto! Szczególnie, że odnosząc się do właściwości, z których słynie olej arganowy, cena nie jest wcale wygórowana. Najlepiej postawić na najlepszy, bio olej arganowy przywieziony do Polski prosto z Maroka – marokańskiej firmy BioArgania. Sprzedawany jest w praktycznych pojemniczkach z przyciemnianego szkła (olej nie lubi światła) o pojemności 50 lub 100 ml, z dołączonym aplikatorem. Cena za 50 ml oleju wynosi około 30 zł, a za 100 ml – około 50 zł. Weźmy też pod uwagę, że olej jest bardzo wydajny, wystarczy odrobina, aby nawilżyć skórę twarzy.