mydło aleppo cena

Mydło Aleppo swoją nazwę zawdzięcza miejscowości, w której od lat jest produkowane według tradycyjnej receptury. Aleppo to miasto w północno-zachodniej Syrii, i to właśnie stamtąd mydełko sprowadzane jest do polskich sklepów z kosmetykami naturalnymi i orientalnymi.

Czym wyróżnia się mydło Aleppo spośród innych mydeł?

Przede wszystkim, mydło Aleppo to kosmetyk całkowicie naturalny, niezawierający chemicznych, silnie działających substancji, w tym na przykład detergentów takich jak SLS. Dlatego na dobrą sprawę, syryjskie mydełka Aleppo nie mają nic wspólnego z tanimi, tradycyjnymi kostkami myjącymi dostępnymi w każdym sklepie. Nie zawiera także sztucznych substancji barwiących i nadających zapach.

Piękno tkwi w prostocie

Receptura mydła Aleppo opiera się na dwóch głównych składnikach, oczywiście pochodzenia roślinnego. Jeden z nich jest doskonale znany i szeroko stosowany zarówno w kosmetyce, jak i w kulinariach. Jest to oliwa z oliwek, bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, działająca jak antyoksydant, nawilżająca skórę i tworząca na jej powierzchni film ochronny. Nadaje skórze miękkość i gładkość, zapobiegając przed utratą wody, a w rezultacie przed przedwczesnym starzeniem oraz przesuszeniem. O dobroczynnym wpływie oliwy z oliwek na skórę chyba nie trzeba nikogo zbyt długo przekonywać, natomiast nieco mniej znanym olejem wykorzystanym w mydle Aleppo jest olej laurowy, pozyskiwany z liści wawrzynu szlachetnego (drzewa laurowego). Działa on oczyszczająco, a w dodatku bakteriobójczo i ściągająco. Pomaga w walce z trądzikiem i różnego rodzaju dolegliwościami skórnymi, np. łupieżem, świerzbem i innymi infekcjami. Łagodzi też objawy chorób skórnych takich jak łuszczyca. Te dwa składniki (olej laurowy i oliwa z oliwek) stanowią podstawę mydła Aleppo, gwarantującą delikatne oczyszczenie i nawilżenie skóry.

Cena mydła Aleppo

Cena mydła Aleppo może się wahać od kilkunastu złotych do dwudziestu kilku złotych, w zależności od tego, jak wysoką ma zawartość poszczególnych składników oraz od tego, czy ma jakieś dodatkowe, wzbogacające recepturę substancje. Na przykład za mydło Aleppo z olejem z czarnuszki, mydło Aleppo z czerwoną glinką oraz mydło Aleppo z jaśminem firmy Najel zapłacimy 15 zł, natomiast cena mydła Aleppo z wysoką zawartością oleju laurowego (30 %) wynosi 24 zł, a z jeszcze wyższą (40 %) - 28 zł.

Asia666 20.11.2014
miłe zaskoczenie
Od dawna nosiłam się z zamiarem kupna mydła laurowego. Na początek wybrałam to z mniejszą zawartością olejku aby przyzwyczaić skórę i nie pogorszyć jej stanu. Dodatkowo padło na wersję z dodatkiem czarnuszki, która zwalcza niedoskonałości. Mydło spełnia swe zadania, dobrze usuwa makijaż, przyspiesza wysuszanie niedoskonałości. Wszelkie przesuszenia daje się zlikwidować kremem nawilżającym. Jedyny mankament to zapach. Śmierdzi okrutnie choć to kwestia gustu. Jednak jak mawiają lekarstwo ma pomagać a pachnieć fiołkami, zatem na cerę problematyczną mogę polecić :)