naturalne świece zapachowe

W drogeriach znajdziemy mnóstwo odświeżaczy powietrza w postaci saszetek zapachowych, sprejów, świec, płynów czy granulek. Nieraz nadawane są im nazwy przywołujące na myśl zapachy dzieciństwa, przydomowego sadu, wakacji czy owoców. Morska bryza, smakowite jabłuszko czy nawet zapach domowego ciasta… aż trudno przejść obojętnie obok takich propozycji. Niestety często tego rodzaju odświeżacze zawierają syntetyczne substancje zapachowe i choć pachną „naturalną świeżością”, to z naturą nie mają nic wspólnego.

 
Jeśli zależy nam na odświeżeniu powietrza prawdziwie naturalnymi metodami, a przy okazji na korzystaniu z dobroczynnych właściwości naturalnych substancji zapachowych, warto zwrócić się ku olejkom eterycznym. Ich rozpiętość zapachowa zdecydowanie przewyższa nawet najbardziej wymyślne propozycje zapachowe odświeżaczy na bazie sztucznych substancji. Wystarczy sobie uświadomić, że na całym świecie występuje kilkanaście tysięcy gatunków roślin, z których pozyskiwane są olejki eteryczne. W aromaterapii wykorzystuje się wiele z nich, a w zależności od naszych zapachowych upodobań, mamy ogromne pole wyboru: olejki cytrusowe, olejek różany,  cynamonowy, eukaliptusowy, geraniowy, lawendowy, sandałowy… Ponadto, olejki nie tylko odświeżają powietrze zniewalającym zapachem, ale wpływają też korzystnie na nasze samopoczucie oraz łagodzą niektóre dolegliwości i niwelują napięcie.
 
Oprócz tradycyjnej aromaterapii z wykorzystaniem kominka aromaterapeutycznego, w którym olejek podgrzewany z wodą odparowuje do powietrza i wypełnia pomieszczenie zapachem, można także zaopatrzyć się w naturalne świece zapachowe. Są one wykonane z naturalnego wosku i olejków eterycznych. Można je zakupić w formie zwykłych podgrzewaczy (tzw. tealightów) lub w postaci bardziej ozdobnej, np. naturalne świece zapachowe umieszczone w ładnych, mosiężnych i ręcznie zdobionych w stylu orientalnym puzderkach lub słojach. Naturalne świece zapachowe swój zapach zawdzięczają olejkom eterycznym, między innymi różanemu, sandałowemu, neroli i jaśminowemu. Wprowadzą one niezwykły klimat do pomieszczenia, będą pasowały szczególnie do miejsc urządzonych w stylu indyjskim. Naturalne świece, kolorowe poduszki i zniewalający zapach przywołujący na myśl roztańczone filmy bollywood – w tym klimacie można się zatracić.

Proszek sandałowy

[Nr kat. SOI-174]
Prospero 25.12.2016
Proszek sandałowy
Po pierwsze zamówienie zrealizowane w sklepie helfy, dotarło do mnie w stanie nienaruszonym, idealnie spakowane i szybko (biorąc pod uwagę okres przedświąteczny duży plus). Jako kadzidło, dla amatorów orientu, mocny, drzewny (sandałowy) zapach w domu (stosowałam na metalowej podstawce do palenia żywicy). Jako maseczka: z wodą proszek na twarzy za szybko wysycha, kruszy się i odpada…zapewne należy znaleźć inną bazę do stosowania jako maskę na twarz. Plus za zapach.