Jedna z dosz, temperamentów, energii w systemie ajurwedyjskim. Odpowiedzialna jest za system nerwowy, zarządza praną, czyli esencją życiową, ruchem, powiązana jest z większością funkcji ciała. Ma wpływ na zmiany nastrojów, wzdęcia, artretyzm i reumatyzm. Według wierzeń ajurwedystów kontroluje oddech, mówienie, ruch mięśni, krążenie krwi, menstruację i procesy wydalnicze. Jej siedziba to okrężnica, kości, uszy, stawy, skóra, mózg, uda i nerwy. W miarę upływu lat poziom vaty w ciele podnosi się, co jest przyczyną powstawania zmarszczek, utraty jędrności skóry i wzmożonej jej suchości. Fizyczne cechy osób, u których dominuje: koścista, szczupła sylwetka i trudności z przybraniem na wadze, bardzo niski lub bardzo wysoki wzrost, sucha skóra, elastyczne ciało, lecz słabo rozwinięte mięśnie, tendencja do strzykania stawów. Oczy są małe, często zapadnięte, zęby zwykle duże i wystające. Włosy takich osób są suche i łamliwe, dłonie i stopy chłodne, nos szczupły, trawienie i apetyt słaby. Osoby tego typu, które mają zrównoważone dosze są pomysłowe, kreatywne, spontaniczne. Często jednak niespokojne, bezsenne i nieufne. Gdy brakuje równowagi dosz, pojawiają się uzależnienia, niepokój, brak cierpliwości, choleryzm, skłonność do wydawania pochopnych opinii, kiepska pamięć.

Zestaw aromatyczny dla dosza Vata - pomarańcza i cyprys
Ajurwedyjski zestaw aromatyczny skomponowany z myślą o potrzebach doszy Vata. Składa się z 25 cienkich kadzidełek oraz 10 stożków z tej samej linii aromatycznej wraz z ceramiczną podstawką pod kadzidełka stożkowe.
100% naturalny
Zestaw aromatyczny Vata - drzewo sandałowe i dzika róża
Zestaw aromaterapeutyczny dla Vata opierający się na zapachach drzewa sandałowego i dzikiej róży. Ich kwiatowo-drzewny aromat jest niezwykle zmysłowy, wprowadza do otoczenia powiew orientu, a jednocześnie przywraca naturalną równowagę organizmu i pobudza życiową energię – prana.
100% naturalny
Herbata zielona Energia BIO
Smaczna zielona herbata z brazylijską guaraną świetnie pobudza i dodaje energii. Ma wyborny, orzeźwiający smak, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi zielonych herbat.
100% naturalny

Herbata Echinacea BIO 30,6g

[Nr kat. YTE-020]
Herbata echinacea BIO
Mieszanka Echinacea wspomaga układ odpornościowy. Herbata ma wyjątkowy smak - dość gorzkiemu ziołu Echinacea towarzyszą słodkie zioła, takie jak koper, imbir i kardamon.
100% naturalny
Herbata pozytywna energia żurawina - hibiskus BIO
Znakomita, orzeźwiająca herbatka z żurawiną i hibiskusem. Smakuje wyśmienicie zarówno na ciepło jak i na zimno - można serwować ją z cytryną i lodem.
100% naturalny

Herbata Himalaya BIO 34g

[Nr kat. YTE-021]
Herbata Himalaya BIO
Wyjątkowy, bardzo aromatyczny smak herbatki Himalaya z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom korzennych przypraw. Herbatka delikatnie rozgrzewa.
100% naturalny
Herbata forever young BIO
Smaczna, aromatyczna herbatka, która dodaje sił i pozwala czuć się wiecznie młodym.
100% naturalny
Herbata dla mężczyzn BIO
Herbata stworzona z myślą o mężczyznach. Zachwyca intensywnym smakiem i wyrazistym, korzennym aromatem.
100% naturalny
Zielona harmonia GREEN BALANCE (17 x 1,8 g) BIO
Wyśmienita zielona herbata o delikatnym aromacie trawy cytrynowej i kwiatu czarnego bzu. Picie zielonej herbaty relaksuje, wycisza i poprawia nastrój.
100% naturalny
Herbata imbirowo-cytrynowa BIO
Orzeźwiająca herbata z imbirem i cytryną, która wspaniale rozgrzewa i dodaje energii.
100% naturalny