Helfopedia
Kliknij na jedną z literek powyżej aby przenieść się do terminów słownych rozpoczynających się od tej literki.

S

Savon Noir

Naturalne mydło roślinne wytwarzane tradycyjnymi metodami ze zmiażdżonych czarnych oliwek i oleju oliwnego. Savon Noir ma konsystencje brunatnej pasty, złuszcza naskórek i zostawia skórę delikatną i satynową. Działa jak peelling enzymatyczny, świetnie działa jako produkt do oczyszczania twarzy i całego ciała.

Synonimy: Czarne mydło

Shea

Masło Shea zaliczane jest do naturalnych filtrów chroniących skórę przed działaniem promieni UV i opóźniających procesy jej starzenia. Działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie i łagodząco na skórę. Ma właściwości wygładzające i rewitalizujące. Nie ma działania alergizującego, może być aplikowane bezpośrednio na wszystkie obszary skóry. Wykazuje duże powinowactwo do warstw lipidowych naskórka i wspomaga ich ochronne działanie oraz wzmacnia cement międzykomórkowy. Doskonałe podczas chłodniejszych pór roku.

Synonimy: Karite

Shikakai

Środek oczyszczący. Może wysuszać. Stosuj z olejkami lub odżywczymi ziołami.

Synonimy: Sheekakai Acacia concinna

Skrobia kukurydziana

Pozyskiwana z kukurydzy. Zagęszcza emulsję.

Synonimy: Zea Mays (Corn) Starch

Skórka Pomarańczowa

Delikatny środek ściągający stosowany na skórę. Sprawia, że włosy stają się miękkie, łatwe w układaniu, błyszczące i sprężyste.

Synonimy: Orange Peel Citrusaurantium

Sól sodowa kwasu piroglutaminowego

Substancja nawilżająca, występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Odpowiedzialna za właściwe nawilżenie i elastyczność warstwy rogowej naskórka. Sodium PCA ma również zastosowanie w kosmetykach do włosów jako substancja antystatyczna - zapobiegająca elektryzowaniu się włosów.

Synonimy: Sodium PCA