3 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
herrbata
Obrazek użytkownika herrbata
Offline
Ostatnio był(a): 5 lat 9 miesięcy temu
Dołączył(a): 25.09.2013
OLEJ LNIANY

Moje ostatnie odkrycie - olej lniany :)
Olej lniany powstaje poprzez tłoczenie na zimno nasion lnu zwyczajnego - zawiera on bardzo dużą ilość cennych dla zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 ( powyżej 50% ) oraz m.in. kwas alfa linolenowy, kwas olejowy oraz witaminy E i F.
Produkt na włosy można nakładać codziennie, wedle Waszego uznania - ja stosowałam go średnio 2x w tygodniu. Przelewałam do miseczki 3 łyżki i nakładałam na skórę głowy i włosy przed umyciem. Olej jest dość gęsty, więc nakładanie było dość przyjemne. Długość trzymania oleju dostosowujemy do swoich włosów indywidualnie, w moim przypadku trwało to mniej więcej godzinkę. Jeśli ktoś ma ochotę, może pozostawić go nawet na całą noc. Ze względu na konsystencję produktu, myłam głowę silniejszym szamponem, czasami nawet dwa razy. Łagodne szampony nie poradzą sobie z jego zmyciem (przynajmniej w moim przypadku).
Bardzo szybko zauważyłam pierwsze efekty - włosy stały się bardziej gładkie, błyszczące i miękkie w dotyku. Są bardziej nawilżone, mniej się puszą i mniej się plączą. Nie wiem czy to zasługa oleju (w tym samym czasie zaczęłam brać Vitapil), ale wypada mi znacznie mniej włosów.
Zauważyłam także, że wpływa znacząco na porost włosa :)

Kobieca-Strefa
Obrazek użytkownika Kobieca-Strefa
Offline
Ostatnio był(a): 6 lat 4 miesiące temu
Dołączył(a): 22.03.2014
U mnie olej lniany w ogóle

U mnie olej lniany w ogóle się nie sprawdził...zbijał włosy w strączki :/
Wolę macadamia, jojoba no i oczywiście argan :)

miszcza
Obrazek użytkownika miszcza
Offline
Ostatnio był(a): 7 miesięcy 14 godzin temu
Dołączył(a): 20.11.2019
Re: OLEJ LNIANY

U mnie akurat lniany jest całkiem ok. Nie miałam problemu ze strączkami.