1 wpis / 0 nowych
herrbata
Obrazek użytkownika herrbata
Offline
Ostatnio był(a): 5 lat 9 miesięcy temu
Dołączył(a): 25.09.2013
Dlaczego włosy nie rosną?

Wydaje Ci się, że włosy nie rosną i stanęły w miejscu?
A może z jakiś powodów ich długość osiągnęła już maksimum?

KRUSZENIE SIĘ
Jeśli włosy mają cały czas tę samą (krótką) długość, to najprawdopodobniej się kruszą. Łamią się na końcach i wydaje się, że nie rosną.
Włosy mogą się łamać z wielu powodów. Wpływ na ten stan rzeczy mogą mieć - rozjaśnianie, suszenie, prostowanie, zbyt mocne wiązanie, ocieranie pasm o ciuchy, nieprawidłowe czesanie a nawet niewłaściwa dieta.
Dbając o prawidłowe nawilżenie włosów sprawimy, że będą bardziej elastyczne i odporne na czynniki zewnętrzne. Warto także zaopatrzyć się w silikonowe serum do końcówek i zabezpieczać je po każdym myciu.

MAGICZNA GRANICA
Długość do której rosną włosy jest uwarunkowana genetycznie. Włosy niektórych ludzi rosną przez określony czas (do pewnej długości), a potem przestają. Ma to związek z długością fazy wzrostu włosów, która jest odmienna w wypadku włosów różnych osób. Mieszki włosowe rozmieszczone są w grupach, w których włosy są w różnych fazach, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, w której mamy łyse placki na głowie. Dlatego, niektórzy mogą zapuścić włosy do pasa - inni tylko do ramion.

DIETA
Ważną kwestią przy zapuszczaniu włosów jest prawidłowa dieta.
Włosy i paznokcie są odżywiane na samym końcu, dlatego musimy dostarczyć odpowiednią ilość witamin i minerałów.

WIEK
To, ile mamy lat, również ma znaczenie - włosy najszybciej rosną w wieku 15–30 lat. Po tym okresie fizjologiczne procesy zasilające wzrost włosów tracą zwykle swe tempo i wydajność. Natura uznała, że nie musimy być już atrakcyjne, bo większość z nas zdobyła już partnerów i założyła rodziny ;) Powoli zauważamy oznaki starzenia się włosów. Mogą stać się suche, łamliwe, a końce zaczną się mocniej rozdwajać. Starość nie radość. Młodość nie wieczność.

STAN SKÓRY GŁOWY
Zdarza się także, że włosy nie chcą rosnąć ze względu na zły stan głowy. Chociażby ŁZS - łój zbierający się na skórze głowy utrudnia dotarcie "dobrom" z masek czy innych produktów do cebulki włosa, także blokuje prawidłowy wzrost włosa. Tylko zdrowa skóra głowy jest w stanie wyprodukować włos - dlatego dbaj o nią szczególnie!

PODCINANIE
Jeśli Twoje włosy rosną 1cm na miesiąc, a co trzy miesiące podcinasz je średnio o 3cm - Twój bilans przyrostu równy jest zero. Matematyki nie oszukasz ;)