6 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
SweetPerelka
Obrazek użytkownika SweetPerelka
Offline
Ostatnio był(a): 6 lat 8 miesięcy temu
Dołączył(a): 08.03.2012
Czy ktoś z was spotkał się z tą chorobą lub miał z nią do czynienia ?

Czy ktoś z was spotkał się z tą chorobą lub miał z nią do czynienia ?
Przyczyną pojawienia się choroby mogą być Pityrosporum ovale, czyli drożdżaki znajdujące się na skórze głowy każdego człowieka, które przez całe życie mogą nie sprawiać żadnych problemów. Jednak, gdy skóra głowy jest wysuszona lub pojawia się łojotok, namnażają się w szybkim tępię, a substancje, które są produktem ich rozkładu drażnią skórę głowy powodując jej swędzenie i nadmiernego złuszczania się naskórka, czyli łupieżu.
Pewną rolę może odgrywać zanieczyszczenie powietrza, złe nakrycie głowy czy nieodpowiednia mikroflora skóry głowy, podrażnienie skóry przez kosmetyki i wodę o nieodpowiednich właściwościach fizykochemicznych czy nadmierne promieniowanie słoneczne.
Alkohol może zaostrzać objawy chorobowe.

tajnashii
Obrazek użytkownika tajnashii
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 10 miesięcy temu
Dołączył(a): 07.11.2013
Łojotokowe zapalenie skóry

Osobiście na szczęście nie doświadczyłam tej przykrej dolegliwości, ale osoba w mojej rodzinie tak. Jeśli ten problem się pojawi to należy z tym walczyć aby nie dopuścić do rozwijania się choroby. Dobrze jest zrezygnować wówczas z produktów myjących zawierających silne detergenty i inne substancje chemiczne na rzecz produktów o łagodnym składzie z łagodnymi środkami myjącymi, które nie podrażniają dodatkowo skóry i jej nie wysuszają. Szukaj preparatów z naturalnymi substancjami leczniczymi jak np. zioła, oleje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym i przeciwgrzybiczym. Mogą wspomóc leczenie jednak przyczyna choroby może siedzieć wewnątrz organizmu. wskazane jest zrobienie badań pod kątem tej choroby. Należy zdiagnozować przyczynę problemu - choroby. Ważne jest także prawidłowe żywienie.

Kobieca-Strefa
Obrazek użytkownika Kobieca-Strefa
Offline
Ostatnio był(a): 6 lat 2 miesiące temu
Dołączył(a): 22.03.2014
Akurat tutaj zbyt dużo

Akurat tutaj zbyt dużo ekstraktów nie polecam. Bo one też wysuszają skórę głowy. Głownie olejki i różnego rodzaju płukanki typu płukanka z octu jabłkowego (ma ona działanie zakwaszające), dzięki niej drożdżaki i inne znikają bez śladu :)

olszaczek
Obrazek użytkownika olszaczek
Offline
Ostatnio był(a): 4 lata 6 miesięcy temu
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Czy ktoś z was spotkał się z tą chorobą lub miał z nią do...

Osobiście nie polecam używania żadnych olejków na skóre głowy- słyszałam że to powoduje zaostrzenie stanu, bo drożdżaki dostają dodatkową pożywkę i się namnażają. Za każdym razem położenie oleju na skalp (nawet na krótki czas) skutkowało u mnie ogromnym wypadaniem włosów :(

Ryszarda
Obrazek użytkownika Ryszarda
Offline
Ostatnio był(a): 8 miesięcy 3 tygodnie temu
Dołączył(a): 28.06.2019
Re: Czy ktoś z was spotkał się z tą chorobą lub miał z nią do...

Witam,
Najlepszym sposobem pielęgnacji skóry atopowej jeśli nie mówimy o sterydach i lekach dermatologicznych, są emolienty. zmagam się z Atopowym zapalniem skóry jak i z łuszczycą. Przetestowałam wiele środków . z tzw dermo kosmetyków a także zajmowało mnie [url=https://pracemagisterskie-licencjackie.pl/kategorie-prac/prace-inzyniers... prac[/url] z kosmetologii. z czystym sumieniem mogę polecić polską serie ogólnie dość tanią czyli Mediderm. Spróbujcie bo warto. Ewntualnie mydło z Aleppo.

wuwa
Obrazek użytkownika wuwa
Offline
Ostatnio był(a): 5 miesięcy 2 tygodnie temu
Dołączył(a): 28.11.2019
Re: Czy ktoś z was spotkał się z tą chorobą lub miał z nią do...

Mydło znam, ale reszty to juz nie bardzo.....