Zrób sobie… naturalny niszczyciel wyprysków :)

Kiedy wypryski spędzają Ci sen z powiek i już nie wiesz, co zrobić, aby się ich pozbyć - wypróbuj ten przepis na własnoręcznie wykonany preparat punktowy, który bardzo skutecznie wysusza pryszcze, minimalizuje ich widoczność i przyspiesza regenerację naskórka.Sekret „niszczyciela” tkwi w wykorzystaniu kilku substancji o wysokiej skuteczności w zwalczaniu wyprysków. Połączenie ich w jednym kosmetyku sprawia, że wypryski zostają bez szans i skóra szybciej wraca do normalności. Składniki są łatwo dostępne, a wykonanie banalnie proste – po prostu wymieszaj je w jednym słoiczku na gładką masę i gotowe!


Składniki:

  • 10g pasty cynkowej
  • odrobina (ok. 1/5 łyżeczki) zielonej lub białej glinki
  • 10 kropli olejku z drzewa herbacianego
  • 15 kropli oleju tamanu
  • 1g maści ichtiolowej


Preparat należy stosować wyłącznie punktowo na wypryski, najlepiej na noc lub wtedy, gdy nie spodziewamy się gości (ma zielonkawy kolor i niezbyt przyjemny zapach). Aby uniknąć zabrudzenia poduszki dobrze jest założyć osobną poszewkę, która będzie wymieniana codziennie (zmniejszone ryzyko rozwoju drobnoustrojów wywołujących trądzik).


Kluczowymi składnikami są pasta cynkowa, olej tamanu i olejek z drzewa herbacianego. Jeżeli nie posiadasz pozostałych składników, możesz wykonać pastę tylko z użyciem tych powyższych.