Wyjazdowy niezbędnik

Skuteczne pakowanie się na wyjazdy jest prawdziwą sztuką. Jak zabrać wszystkie potrzebne rzeczy a przy tym zmieścić je w jednej torbie? Sekret tkwi w efektywnym dobieraniu bagażu.


Jeżeli podczas pakowania ogranicza nas rozmiar lub ciężar bagażu, wyznaczony np. limitami linii lotniczych, konieczne jest rozsądne podejmowanie decyzji i ocena co naprawdę będzie nam potrzebne. Podczas pakowania należy zabrać rzeczy codziennego użytku, z których nie możemy zrezygnować. Nie można zapomnieć o przedmiotach, których nie używamy na co dzień ale mogą nam być bardzo potrzebne w trudnych sytuacjach (np. opatrunki, środki odkażające, kobiece artykuły higieniczne).


Największym kłopotem jest dla wielu kobiet spakowanie urlopowej kosmetyczki. Kiedy używamy wielu produktów na co dzień, nie jest możliwe zabranie ich wszystkich w podróż nie tylko ze względu na ich ilość, ale także duże rozmiary opakowań. Kiedy wyjazd jest typowo wakacyjny i krótki, warto kierować się dwoma zasadami: zaopatrzyć się w mini-produkty / najmniejsze dostępne opakowania danego produktu oraz wybierać produkty wielofunkcyjne, które zastąpią 2-3 inne kosmetyki.


Niezbędnik z Helfy

Mydełko kokosowe – fantastyczne mydełko które zastąpi nam podczas podróży przynajmniej 4 inne kosmetyki: żel pod prysznic, mydło do rąk, żel do mycia twarzy oraz szampon z odżywką. Kiedy podróżujesz z dziećmi, mydełko również nada się do bezpiecznej kąpieli najmłodszych. Banalnie prosty skład mydła jest tajemnicą jego skuteczności – olej kokosowy nawilży i zmiękczy skórę, ochroni włosy przed wiatrem i ostrym słońcem i zmyje makijaż. Mydełko o wadze 100g jest tak wydajne, że spokojnie wystarczy nawet na 2-tygodniowy wyjazd całej rodziny.


Masło babassu – naturalne masło roślinne bez sztucznych dodatków zastąpi nam co najmniej 3 kosmetyki: balsam do ciała, rąk i stóp, a także krem do twarzy oraz ochronną odżywkę-serum do włosów. Ponadto masło babassu może posłużyć do zmycia wodoodpornego makijażu.


RADA: Jeżeli podczas podróży będziesz gotować, wybierz olej kokosowy – można stosować go tak samo jak masło babassu a przy tym nadaje się do smażenia.


Tonowany krem z filtrem SPF 30 – czyli połączenie ochrony przeciwsłonecznej oraz makijażu. Krem chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi dzięki wysokiemu faktorowi (filtry naturalne, mineralne), a przy tym wyrównuje koloryt skóry, delikatnie kryje niedoskonałości. Podczas wakacyjnych wojaży najlepiej jest zrezygnować z makijażu i dać skórze odpocząć. Krem tonujący w zupełności zastąpi podkład czy krem BB.


Olejek na komary – bardzo ważny element wyjazdowej kosmetyczki. Bolesne ugryzienia komarów mogą zepsuć najpiękniejsze wakacje nad jeziorem czy spacery po lesie, a dla dzieci mogą być nawet niebezpieczne. Lepiej zapobiegać i stosować produkty odstraszające owady. Olejek Eco Cosmetics zawiera wyłącznie naturalne, bezpieczne składniki które bardzo skutecznie przeciwdziałają ugryzieniom komarów.