Uwielbiasz swoje ubrania? Zadbaj o nie!

Piękne, zadbane ubrania potrafią uwolnić naszą pewność siebie, podnieść motywację i determinację. Kiedy jesteśmy dobrze ubrani, czujemy się pewniejsi, gotowi na nowe wyzwania. Ważne jest również to, jak postrzegają nas inni – zależy nam, aby nasze ubrania były zawsze zadbane i nieskazitelnie czyste.


Niestety czasami na przeszkodzie mogą stać pewne problemy - trudno zmywalne plamy, utrata intensywności koloru czy szarzejąca lub żółknąca biel.


O ubrania należy dbać, inaczej szybko się z nimi pożegnamy. Przykrość będzie tym większa, jeżeli bezpowrotnie stracimy ukochaną sukienkę lub ulubioną bluzkę. Niestety okazuje się, że pranie w chemicznych środkach dostępnych powszechnie w sklepach nie służy ubraniom! Detergenty w nich zawarte może i usuwają zanieczyszczenia, jednak często robią to nieskutecznie. Ponadto brakuje im właściwości pielęgnujących tkaniny. W rezultacie po kilku praniach możemy zauważyć niszczejącą strukturę, zażółcenia i utratę miękkości. Nierzadko zdarza się, że ubranie staje się nieprzyjemne w dotyku, jakby było niedokładnie wypłukane.


Blisko skóry

Nie należy również zapominać, że ubrania mają stały kontakt ze skórą (i to bardzo dużą jej powierzchnią). Jeżeli ubrania są nasączone chemikaliami, łatwo sobie wyobrazić, co czuje skóra. Być może nawet zauważyliście u siebie nieprzyjemne objawy – chropowatą, swędzącą skórę, krostki i zaczerwienienie. To może być objawem alergicznej reakcji na środki stosowane do prania, które pozostają w ubraniach. Proszki i płyny do prania należy zatem dobierać z równą starannością, co balsam do ciała – szczególnie, jeśli posiadamy wrażliwą skórę. A już z całą pewnością należy uważnie wybierać produkty do prania ubranek naszego dziecka, aby od najmłodszych lat nie narażać jego delikatnej skóry na kontakt z toksycznymi substancjami.


Alternatywne eko-pranie

Na szczęście rynek produktów do prania o dobrym, bezpiecznym składzie stale się poszerza. Nowe produkty najczęściej posiadają nawet certyfikaty organizacji badających ich jakość i bezpieczeństwo. Jakie produkty warto zatem wybierać? Z pewnością te, które są przyjazne dla środowiska, czyli biodegradowalne, pozbawione surowców z przemysły petrochemicznego i surowców modyfikowanych genetycznie. Dobre środki do prania – jak np. produkty marki Sonett – posiadają wyłącznie naturalne aromaty, którymi pachnie nasze pranie. Są wolne od sztucznych barwników i substancji zapachowych, nie zawierają enzymów i optycznych wybielaczy. Ich formuły opierają się o roślinne, tradycyjne środki myjące takie jak mydło z olejków roślinnych oraz mydłodrzew. Olejki te pielęgnuję naturalne włókna ubrań z bawełny, lnu, jedwabiu czy wełny, dzięki czemu zachowują strukturę, miękkość i kolor. Korzyści? Są to rozwiązania ekologicznie i przyjazne dla środowiska, bezpieczne dla skóry Twojej i Twojego dziecka oraz korzystne dla ubrań, które na dłużej zachowują zadbany wygląd i kolor.