Ujędrnienie i pielęgnacja – lniane rękawice Mohani

Prysznic z lnianymi rękawicami Mohani to nie tylko higiena ciała, ale przyjemny zabieg, który pobudzi ciało do działania oraz zapewni idealnie gładką skórę. W zależności od potrzeb skóry możesz wybrać delikatną rękawicę z lnu i bawełny lub intensywniejszą rękawicę z przewagą włókien konopnych.


Oczyszczanie ciała nie powinno ograniczać się wyłącznie do umycia skóry mydłem lub żelem pod prysznic. Oczyszczanie oznacza nie tylko usunięcie zanieczyszczeń, ale także skuteczne pozbycie się martwego naskórka. Zadania tego nie spełniają zwykłe produkty oczyszczające, a nie każdy lubi stosować codziennie peeling do ciała. Doskonale natomiast sprawdzają się akcesoria takie jak naturalne szczotki lub rękawice. Są ekologiczne, wielorazowego użytku, trwałe, a przy tym bardzo skuteczne!

Rękawice do kąpieli Mohani składają się wyłącznie z naturalnych włókien roślinnych.

  • Rękawica lniana – w 70% składa się z lnu, a w 30% z bawełny
  • Rękawica konopna – 40% stanowią konopie, a po 30% len i bawełna.


Dlaczego rękawice Mohani to najlepszy wybór?

Zastosowane w nich włókna roślinne wykazują się nie tylko absolutnym bezpieczeństwem dla skóry, neutralnością dla środowiska, ale także trwałością i dodatkowymi właściwościami.

  • Włókno lniane jest niezwykle trwałe, odporne na tarcie i rozciąganie. Jego uprawa jest ekologiczna i nie wymaga stosowania szkodliwych chemikaliów. Włókno nie jest wybielane, zachowuje naturalny kolor i walory. Co ciekawe, tkanina lniana posiada naturalne właściwości antybakteryjne. Jest też antyalergiczna.
  • Włókno konopne uważane jest za jedną z najtrwalszych tkanin. Jego właściwości są podobne do lnu, jest równie trwałe, ekologiczne i przyjazne dla skóry. Włókno konopne jest tak trwałe, że jest od dawna wykorzystywane do produkcji… węży strażackich!

Rękawica lniana jest przeznaczona do oczyszczania każdego typu skóry, w tym wrażliwej, suchej, a także skóry twarzy. Nie podrażnia i nie uczula, lecz pozwala w łagodny sposób usunąć gromadzący się martwy naskórek. Rękawica stanowi znakomitą alternatywę dla peelingów gruboziarnistych i drobnoziarnistych, jest także łatwiejsza w użyciu.

Rękawica konopna posiada bardziej intensywne działanie i bardziej szorstką strukturę, która pozwala na głębokie oczyszczenie skóry ciała. Jednocześnie masaż wykonany z użyciem tej rękawicy stymuluje krążenie krwi w skórze, przeciwdziała cellulitowi i ujędrnia skórę. Wszelkie kremy i balsamy nałożone po masażu rękawicą wchłaniają się szybciej i wnikają głębiej.


Jak stosować rękawice?

To proste – nakładasz na rękawicę odrobinę ulubionego kosmetyku myjącego, zwilżasz skórę i rozpoczynasz masaż. W zależności od pożądanego efektu i stopnia wrażliwości skóry możesz dociskać rękawicę mocniej lub słabiej. Po oczyszczeniu wystarczy wypłukać rękawicę w letniej wodzie i odłożyć do wyschnięcia. Polecamy łączenie obu rękawic – lniana do twarzy, a konopna do ujędrniającego masażu ciała!