Słona kąpiel dla pięknej skóry

Sól do kąpieli jest jednym z popularniejszych „łazienkowych” produktów. Zwykle wybieramy sole zapachowe, które swoim aromatem wpływają na zmysły. Czy wiesz jednak, dlaczego słona kąpiel jest niezwykle korzystna dla skóry?

 


Sól jest źródłem składników mineralnych, które pielęgnują skórę. Najważniejszym działaniem soli jest głębokie nawilżenie i zmiękczenie skóry oraz aktywowanie procesów regeneracji skóry. Dlatego właśnie po słonej kąpieli skóra jest bardzo miękka w dotyku. Należy jednak pamiętać, że aby nie utracić nawilżenia konieczne jest zastosowanie po kąpieli produktu z emolientami (np. olejku do ciała).


Dodatkowo sól rozluźnia mięśnie, przynosi ulgę w stanach stresu i napięcia. Słona kąpiel pomaga skórze odzyskać równowagę, działa odkażająco i tonizująco. Zapewnia odnowę biologiczną skóry. Kąpiel z dodatkiem soli jest naturalnym sposobem łagodzenia problemów skórnych takich jak trądzik czy cellulit. Wybierając sól do kąpieli warto kierować się jej pochodzeniem i składem.

  • Jedną z najpopularniejszych soli stosowanych do kąpieli jest sól z Morza Martwego. Wyróżnia się wysoką zawartością minerałów, w szczególności magnezu, wapnia i potasu. Te składniki mineralne odpowiadają za zdrowie skóry, stymulują procesy odnowy naskórka i wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry, dzięki której staje się silniejsza i mniej podatna na podrażnienia.
  • Nieco mniej popularna, choć bardzo cenna jest polska sól kłodawska. Pochodzi ona ze złóż soli powstałych 250 milionów lat temu i jest niezwykle bogata w substancje mineralne. Sól kłodawska występuje w różnych wersjach, m.in. zapachowych oraz wysoko zmineralizowanej magnezowo-potasowej, szczególnie cennej dla skóry problemowej, suchej i wrażliwej.
  • Dostępne są również sole kąpielowe wzbogacone dodatkami roślinnymi zapewniającymi działanie antystresowe, relaksujące czy ujędrniające. Sole te zawierają m.in. algi, olejki eteryczne, ekstrakty roślinne z rumianku, szałwii czy nagietka.