Perfumy kobiet Orientu

Perfumy kobiet Orientu
Od stuleci pielęgnacja kobiet Wschodu znacząco odbiegała od pielęgnacji kobiet europejskich. O wiele większą uwagę przykładano do pielęgnacji włosów i ciała, a wszystkie zabiegi wykonywano wręcz z namaszczeniem, przemieniając je w relaksujące rytuały wpływające zarówno na ciało, jak i ducha.Jak wyróżnić się spośród tłumu?

Jednym z najbardziej egzotycznych elementów azjatyckiej dbałości o urodę są… perfumy. Wyróżniają się przede wszystkim niezwykłą formą esencjonalnych, skoncentrowanych olejków. Inne są również aromaty popularne w krajach Orientu – tamtejsze perfumy opierają się przede wszystkim o nuty drzewa sandałowego, piżma, ambry, oudu, kadzidła, mirry, jaśminu, róży. Są to perfumy bardzo głębokie, zmysłowe, natychmiast przywołujące na myśl odległe kraje Wschodu. Ich nuty są tak niepowtarzalne i kuszące, że natychmiast zwracają uwagę, wyróżniając „ubraną w zapach” kobietę z tłumu.


Zapach na wiele godzin

Dzięki oryginalnej formule bazującej na aromatycznych, skoncentrowanych wyciągach z roślin, arabskie perfumy wykazują się bardzo dużą intensywnością i trwałością. W przeciwieństwie do perfum bazujących na alkoholu, nie odparowują i nie tracą aromatu. Olejowa forma sprawia, że zapach „trzyma się” na miejscu i nie traci na intensywności. Tym samym perfumy są niezwykle wydajne – maleńkie opakowanie o pojemności kilkunastu mililitrów wystarcza na długie miesiące stosowania. Jest przy tym poręczne i zawsze można mieć je przy sobie.


Najpiękniejsze flakoniki

Niezaprzeczalnym atutem arabskich perfum są ich unikatowe, misternie zdobione opakowania. W zależności od formy perfum można wybierać spośród drewnianych i mosiężnych puzderek, przez złote, bogato zdobione flakoniki aż do szklanych karafek, od których nie można oderwać wzroku. Przepiękne opakowania dają poczucie luksusu i są ozdobą kosmetyczki czy łazienkowej półki. Dzięki temu są też znakomitym pomysłem na kobiecy prezent, który zachwyci obdarowaną zarówno zapachem, jak i eleganckim opakowaniem.


Bezpieczeństwo dla skóry

Perfumy arabskie są pozbawione alkoholu, zatem nie wysuszają skóry i nie powodują ryzyka podrażnień. Dodatkowo dzięki zawartości prawdziwych roślinnych olejków wpływają kondycjonująco na skórę – nawilżają i zmiękczają.