Olej aloesowy – stworzony dla wrażliwej skóry

Osoby z suchą, wrażliwą skórą doskonale wiedzą, jak trudno jest dobrać odpowiedni kosmetyk. Taki, który nie będzie podrażniał i powodował zaczerwienienia. Taki, który ukoi skórę, nawilży i odżywi bez wywoływania pieczenia.W takich sytuacjach idealny będzie naturalny olej aloesowy, posiadający perfekcyjną równowagę substancji odpowiedzialnych za zdrową i nawilżoną skórę.

Chociaż aloes nie jest rośliną olejodajną, to poprzez macerowanie jego liści w naturalnym roślinnym olejku można uzyskać wzbogacony produkt o wszystkich cennych właściwościach Aloe vera. Macerowane liście oddają do olejku sojowego to, co odpowiada za skuteczne działanie aloesu – witaminy, aminokwasy i kwasy tłuszczowe oraz inne wartościowe składniki. Macerowanie odbywa się bez udziału wysokiej temperatury czy szkodliwych chemikaliów, dlatego kosmetyk nie traci żadnych substancji aktywnych w tym procesie.


Dlaczego warto wybrać olej aloesowy zamiast samych liści aloesu?

Przede wszystkim dlatego, że miąższ aloesowy posiada właściwości nawilżające, łagodzące i regenerujące, jednak nie ma wystarczającej ilości emolientów, aby utrzymać to nawilżenie wewnątrz skóry. Podstawową zasadą skutecznej pielęgnacji skóry suchej jest stosowanie duetu – humektantów i emolientów. Humektanty są higroskopijne, czyli wiążą wilgoć i wprowadzają ją do skóry. Emolienty z kolei działają okluzyjnie, powlekają skórę delikatną, odżywczą warstewką, która chroni przed transepidermalną (przeznaskórkową) utratą wody. Dzięki temu skóra jest głęboko nawilżona i jednocześnie zabezpieczona przed ponownym przesuszeniem. Bez podrażnień, bez zaczerwienienia – wyłącznie miękka, gładka i promienna skóra.

Olej aloesowy to perfekcyjne połączenie humektantów (wyciągu aloesowego) i emolientów (oleju sojowego). Dodając do tego niezwykłe właściwości aloesu w zakresie łagodzenia podrażnień, mamy kosmetyk idealny dla skóry suchej, przesuszonej, wrażliwej, zniszczonej, a także trądzikowej (olej sojowy jest niekomedogenny, tzn. nie zapycha porów). Olejek został ponadto wzbogacony naturalną witaminą E w formie tokoferolu, co czyni go odpowiednim także dla skóry dojrzałej z widocznymi zmarszczkami. Olej aloesowy jest zatem odpowiedni dla każdej osoby, ponieważ zapewnia skuteczną i delikatną pielęgnację wszystkich typów skóry.