Oczyszczanie twarzy ze ściereczką muślinową

Porządny demakijaż i skuteczne oczyszczenie to podstawa zdrowej, gładkiej cery. Skóra niedokładnie oczyszczona z resztek makijażu czy zanieczyszczeń „odwdzięcza się” niemiłymi niespodziankami, na przykład wypryskami i zwiększonym przetłuszczaniem. W oczyszczeniu skóry przydatna będzie muślinowa ściereczka – łagodna dla cery i skuteczna!


Ściereczka pozwala dokładnie oczyścić twarz z wszelkich zanieczyszczeń. Jest to bardzo ważne szczególnie dla osób borykających się z zaskórnikami i zatkanymi porami skóry. Struktura ściereczki pozwala na dokładnie oczyszczene porów skóry, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania zaskórników. Znaczna część wykwitów trądzikowych może być spowodowana niedokładnym oczyszczeniem skóry i gromadzeniem się zanieczyszczeń będących pożywką dla bakterii. Regularne stosowanie ściereczki może pomóc w zredukowaniu zmian trądzikowych i zachowaniu zdrowej skóry.


Muślinowa ściereczka działa jak delikatny peeling – pomaga usunąć gromadzący się martwy naskórek. Jej delikatna struktura wymiata zanieczyszczenia z porów i zagłębień skóry oraz złuszcza martwe komórki, dzięki czemu skóra natychmiast staje się idealnie gładka i czysta. Jest to znakomita alternatywa dla peelingów mechanicznych oraz chemicznych dla osób, które je źle tolerują. Drobinki z peelingów mogą nadmiernie podrażniać cerę i wywoływać zaczerwienienia, natomiast delikatna muślinowa ściereczka jest łagodna i bezpieczna w użyciu.


Ściereczka to także duże ułatwienie w stosowaniu produktów do demakijażu i oczyszczania oraz maseczek – na przykład trudno zmywalnych maseczek z glinki. Jest ona też znakomitym narzędziem w metodzie OCM, czyli olejowym oczyszczaniu skóry. Podczas używania ściereczki można samodzielnie decydować o nasileniu efektu złuszczającego – kiedy dociśniemy ją do skóry, będzie on mocniejszy.


Jak używać ściereczki muślinowej?

  1. Demakijaż i oczyszczanie. Należy nałożyć preparat myjący (krem, żel, emulsję, pastę…) na ściereczkę, a następnie delikatnie masować nią skórę twarzy. Przepłukać ściereczkę w letniej wodzie i ponownie przetrzeć aż do pełnego oczyszczania.
  2. OCM. Nałóż porcję olejku na twarz, wmasuj dokładnie. Zmocz ściereczkę w ciepłej wodzie i delikatnie zmywaj olejek z twarzy.
  3. Zmywanie maseczek. Kiedy chcesz zmyć maseczkę, po prostu delikatnie zetrzyj ją zwilżoną ściereczką. W ten sposób łatwiej usuniesz resztki kosmetyku, a skóra będzie jeszcze gładsza.

Ściereczkę należy prać ręcznie w wodzie z mydłem. Pamiętajmy o zachowaniu higieny ściereczki! Po każdym użyciu ściereczka powinna zostać pozostawiona do swobodnego wyschnięcia.