Kosmetyki z konopi

Konopie są jednym z najtrwalszych, najcenniejszych i najbardziej ekologicznych surowców na świecie. Jeszcze 100 lat temu niemal każda kartka papieru była wytworzona z konopi. Dziś warto wypróbować ich cenne właściwości stosując naturalne kosmetyki z dodatkiem oleju konopnego.Niestety zła reputacja konopi indyjskiej uderzyła w branżę produktów konopnych, mimo że w przemyśle i kosmetykach wykorzystuje się odmianę siewną, czyli Cannabis Sativa, nieposiadającą właściwości narkotycznych. Olej z konopi siewnej wykazuje niezwykłe właściwości prozdrowotne i pielęgnacyjne korzystne dla skóry ciała i twarzy oraz włosów.


Skarby zatopione w oleju

Olej konopny jest bogatym źródłem NNKT (szczególnie kwasu linolowego i alfa-linolenowego), które działają korzystnie zastosowane wewnętrznie, ale i zewnętrznie. Nienasycone kwasy tłuszczowe przywracają nawilżenie bardzo suchej skórze, odbudowują jej barierę lipidową nie dopuszczając do ponownego przesuszenia. W widoczny sposób wygładzają skórę i wzmacniają jej naturalną odporność, dzięki czemu jest mniej wrażliwa i nie powoduje już dyskomfortu. NNKT przyspieszają gojenie ran, co jest szczególnie ważne przy skórze trądzikowej z zaognionymi wypryskami.


W oleju z konopi siewnej znajdziemy także całe mnóstwo witamin i minerałów, w tym m.in.:

  • odmładzające, odżywcze witaminy A i E,
  • witaminy z grupy B przywracające skórze zdrowie,
  • witaminę K wzmacniającą naczynia krwionośne,
  • cynk o działaniu regulującym, przeciwtrądzikowym i gojącym.


Dla kogo kosmetyki konopne?

Z licznych właściwości kosmetyków z dodatkiem oleju konopnego skorzystają wszyscy. Szczególnie są one polecane dla skóry:

  • bardzo suchej i szorstkiej
  • atopowej, łuszczycowej,
  • bardzo wrażliwej,
  • dojrzałej,
  • trądzikowej.

Produkty te dobrze pielęgnują cerę, nawilżają, wygładzają i chronią. Osoby z cerą wrażliwą i dotkniętą AZS docenią kosmetyki konopne ze względu na ich wzmacniające, ochronne i łagodzące działanie. Kosmetyki te przyspieszają regenerację skóry, redukują świąd i zaczerwienienie skóry, a przy tym nie powodują reakcji alergicznych.

Najbardziej spektakularne działanie zaobserwują natomiast osoby z cerą trądzikową. Dzieje się tak ze względu na znakomite właściwości przeciwzapalne oleju konopnego. W rezultacie cera się uspokaja, wypryski goją szybciej i pojawiają w mniejszej ilości, a przetłuszczanie jest zredukowane. Skóra odzyskuje zdrową równowagę, stopniowo się wygładza i normuje.