Koloryzacja włosów bez zniszczeń?

Niemal każda kobieta przynajmniej raz w życiu zafarbuje włosy. Większość robi to regularnie, trzymając się swojego ulubionego koloru bądź zmieniając odcienie od blondu do czerni. Farby do włosów powszechnie uznawane są jako szkodliwe, jednak z koloryzacji włosów ciężko zrezygnować. Rozwiązaniem dylematu mogą być naturalne farby do włosów!

Wiele kobiet ma przykre doświadczenia związane z farbowaniem włosów. Swędzenie i pieczenie skóry głowy, silne podrażnienia, wzmożone wypadanie włosów to typowe reakcje na chemiczne koloryzatory. W imię urody jesteśmy jednak gotowe na wyrzeczenia, a stan włosów próbujemy poprawiać odpowiednią pielęgnacją. A przecież takie „kompromisy” nie są konieczne. Koloryzacja może być skuteczna i bezpieczna dla włosów i skóry głowy.


Głównymi winowajcami w farbach do włosów są amoniak, rezorcyna oraz PPD (p-Fenylodiamina). Ponadto farby te są zwykle „wzbogacane” szkodliwymi parabenami i innymi drażniącymi konserwantami. Mogą one powodować reakcje alergiczne, swędzenie oraz osłabienie cebulek i wypadanie włosów. Aby całkowicie wykluczyć kontakt z tymi składnikami warto przerzucić się na farbowanie ziołowe. Ziołowe farby na bazie henny, indygo, amli oraz innych naturalnych substancji zapewniają trwały efekt oraz dodatkowe działanie wzmacniające włosy. Nie ma mowy o poparzonej skórze głowy, pieczeniu czy wypadaniu włosów!


Stosunkowo nową gałęzią produktów do koloryzacji włosów są farby naturalne, zawierające zarówno bogactwo naturalnych surowców jak i syntetyczne substancje, jednak  ograniczone do absolutnego minimum. Takie farby są dużo bardziej bezpieczne niż drogeryjne ze względu na znacznie obniżoną zawartość „chemii”, zatem istnieje dużo mniejsze ryzyko alergii czy podrażnienia. Farby naturalne w znacznej mierze składają się z naturalnych substancji takich jak ekstrakty, witaminy czy olejki roślinne, które chronią włosy podczas procesu koloryzacji. Z pomocą takich farb uzyskamy efekt kolorystyczny zbliżony do zwykłych farb, jednak włosy po zabiegu będą bardziej lśniące i miękkie. Po prostu zdrowsze! Farby naturalne są znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym nie odpowiada koloryzacja ziołowa. Samo farbowanie odbywa się właściwie tak samo jak w przypadku zwykłej farby. Koloryzacja jest trwała, a jej przeprowadzenie w warunkach domowych nie sprawia żadnych trudności.