Jak wzmocnić działanie odżywki do włosów?

Jak wzmocnić działanie odżywki do włosów?
Kiedy odżywka do włosów nie działa tak dobrze, jak tego oczekujesz – wypróbuj metody „podrasowania” jej działania. Wystarczy kilka prostych trików, aby wzmocnić działanie odżywki i uzyskać dużo lepszy efekt pielęgnacyjny!
Jeżeli odżywka ma niezły skład, a Ty nie do końca jesteś zadowolona z jej działania, nie wyrzucaj jeszcze opakowania do kosza. Wypróbuj poniższe sposoby, aby w pełni wykorzystać moc kosmetyku.


Dokładnie rozprowadź odżywkę

Wydaje się proste, prawda? Sekret tkwi jednak w tym, aby odżywka pokryła faktycznie każdy włos. Aby uzyskać taki efekt, po nałożeniu odżywki przeczesz włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Wówczas kosmetyk zostanie świetnie rozprowadzony i zadziała skuteczniej. Nie bój się uszkodzeń – włosy pokryte gęstym kosmetykiem są chronione.


Przedłuż czas działania

Problem pozornie słabego działania może tkwić w zbyt krótkim czasie trzymania produktu na włosach. Czasami dobre składniki potrzebują nieco czasu, aby realnie zadziałać. Nałóż odżywkę podczas kąpieli lub prysznica, w międzyczasie nałóż maseczkę, zrób peeling itd. Zmyj kosmetyk dopiero po 5-10 minutach, a może już zauważysz różnicę.


Metoda czepkowa

Nałóż odżywkę na włosy, zawiń je folią i nałóż ręcznik lub ciepłą czapkę. W cieple odżywka zadziała mocniej i skuteczniej. W międzyczasie możesz robić inne rzeczy, a włosy spłukać po 20-30 minutach. Ta metoda sprawdza się szczególnie dobrze przy odżywkach stymulujących skórę głowy i cebulki, a także przy odżywkach bogatych w oleje.


Użyj odżywki dwukrotnie (metoda OMO)

Dwukrotne użycie odżywki – przed umyciem włosów szamponem oraz po umyciu – zapewnia zdecydowanie lepszy efekt odżywienia włosów. Metoda OMO (odżywka-mycie-odżywka) chroni włosy przed wysuszającym działaniem szamponu i pozwala lepiej wykorzystać odżywkę.


Wzbogacanie

Jeżeli odżywka nie ma bogatego i odżywczego składu, zmień to! Po prostu dodaj do niej odrobinę ciekawego olejku roślinnego (np. oliwy z oliwek, oleju arganowego czy migdałowego), a jej działanie będzie zauważalnie lepsze. Po dodaniu olejku możesz wykorzystać jedną z powyższych metod wzmocnienia działania.